Anasayfa / Siyaset Haberleri / İsa Gök Yeni CHP’ye yakışmıyor

İsa Gök Yeni CHP’ye yakışmıyor

Kılıçdaroğlu’ndan CHP Mersin milletvekili İsa Gök’e Uyarı: Kişileri Hedef Alan Eleştiriler Doğru Değil!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis kürsüsünden Fethullah Gülen’e ‘çete’ diyen CHP Mersin Milletvekili İsa Gök’ü eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Gök’ün Gülen’i hedef alarak eleştirilerde bulunmasını doğru bulmadığını söyledi.

Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Gök’ün, Gülen konusundaki son çıkışları hakkında, ”Parlamento’daki tartışmaların belli kişiler hedef alınarak eleştirilmesini doğru bulmuyorum. Orada (Meclis’te) iktidar partisinin icraatları eleştirilir.” diye konuştu.

İSA GÖK “YENİ CHP’YE UYMUYOR

Öte yandan Zaman gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal bugünkü yazısında, İsa Gök’ün çizgisi ile “Yeni CHP’nin çizgisinin örtüşmediğinin altını çizdi.
İşte Ünal’ın yazısı:

İsa Gök milletvekili umudunu yeşertmek için bu yolu seçtiyse, yanlış hesap içinde. Meclis’i karıştıran son konuşmasının CHP’nin yeni dönem politikalarıyla alakası yok. Kemal Kılıçdaroğlu genel başkan koltuğuna oturduktan sonra hemen her konuda dikkatli ve hassas davranmaya özen gösteriyor. Bırakın kavgayı, sürekli ‘toplumun her kesimini kucaklamaktan’ söz ediyor. Bu yüzden mesela, “Üniversitelerde başörtüsü serbest olmalı!” dedi.
Kılıçdaroğlu öncülüğünde CHP iki hafta önce sivil toplum açılımı yaptı. Sivil toplum örgütlerinden de kasıt sadece hemşeri dernekleri değil, aynı zamanda değişik inanç gruplarıydı. CHP lideri açıkça, “Dinî inanç gruplarının bir araya gelerek yaşamalarını, örgütlenmelerini kimse yasaklayamaz. Biz inanç gruplarına saygılıyız.” dedi. Kılıçdaroğlu her türlü provokatif soruya rağmen soğukkanlı yaklaşımını yitirmedi.
İsa Gök’ün söylediklerinin CHP’nin yeni çizgisiyle bağdaşmadığı ortada, Kılıçdaroğlu’nun seçime sayılı günler kala toplumun büyük kesiminin tepkisini çeken Gök’ün bu kavgacı üslubunu onaylayacağını hiç sanmıyorum. 12 Haziran, yıllardır iktidar özlemi çeken CHP’nin kader seçimi. Başarısızlık CHP için ‘kaos, kargaşa’ demek. CHP lideri bir fazla oy almanın hesapları içinde… ‘Emanet oy’ istemesi boşuna değil.
Böylesine kritik bir süreçte İsa Gök’ün CHP ile toplumun en azından bir kesiminin arasını açacak söz ve davranışlarda bulunmasından en çok parti yönetimi rahatsız olmuştur. Kılıçdaroğlu’nun bu kavgacı üsluba kayıtsız kalacağını sanmıyorum. Atalarımız boşuna dememiş, keskin sirke küpüne zarar, diye. İsa Gök’ün söyledikleri de hem kendisine hem partisine zarar…

{2}  

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir