Anasayfa / Siyaset Haberleri / İnternete Sehven Yasak

İnternete Sehven Yasak

İzmir’de basın mensuplarıyla bir araya gelen Binali Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 12 Haziran’da yapılacak genel seçim için İzmir’de 1 aydır çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Yıldırım, bu sürede İzmir ile ilgili önemli ölçüde tecrübe sahibi olduklarını, kendi düşündükleriyle İzmirlilerin düşündükleri arasındaki konuları öğrenme fırsatı bulduklarını söyledi.

Yıldırım, bir gazetecinin “Bilişimden bahsediyorsunuz ama internetle ilgili yasaklar gündemde” demesi üzerine, şunları söyledi:
“Tamamen iletişim kazasıdır. Yasak falan yok. YGS’deki kaza gibi o. İnternet kontrol edilmesi hemen hemen imkansız bir alan. Yasal tedbirlerle kontrol etmek mümkün değil. Ancak kapalı ülke olmanız gerekir kontrol için. Türkiye’de böyle bir şey mümkün değil. Her gün 35 milyon insan internette birbirleriyle temas halinde. Böyle bir mecrayı izlemeniz fiziken mümkün değil. Teknik altyapısının kurulması mümkün değil. Böyle bir şey için yüz binden fazla insan üç vardiya çalışmalı. Hepimizin ailesi, çocukları var. Çocuklarımızın önüne istem dışı siteler geliyor. Bu yüzden de internet kullanımı gelişmiyor, sabit hatlarda düşüş var. Aileler, çocuklarını korumak için interneti kapattırıyor. İnternetle ilgili isteyen ailelere filtre programı verilebilir. Sayfa açıldığında ‘filtre istiyor musunuz’ sorusu karşısında, ‘evet istiyorum’ ya da ‘hayır, istemiyorum’ seçeneklerini seçebilirsiniz. Getirilen bu, iradeye dayalı bir hizmet, aile ve çocukların korunması devletin görevi.”

Yıldırım, “CHP’nin de AK Parti’nin de aday listelerinin ön sıralarında Kürt aday yok. İzmir’de BDP’nin desteklediği bir aday da kazanırsa ne olur?” şeklindeki soruya ise, “Bağımsız, BDP adayı üzerinde kümelenme görmedim İzmir’de. İzmir seçmeni kimi seçerse, başımız gözümüz üzerinde yeri var” dedi.
İzmirlilerin kendilerine kucak açtığını, burada yabancılık çekmediklerini belirten Yıldırım, şunları söyledi:

TÜP GEÇİT PROJESİ
Yıldırım, “İzmir’e yapılması düşünülen tüp geçit projesiyle ilgili” soru üzerine, daha önceki tüp geçit projesinin güzergahının fizibl çıkmadığını, bu nedenle güzergahta değişiklik yapıldığını aktardı. Güzergahla ilgili bilgi vermeyen Yıldırım, projenin gündemde olmaya devam ettiğini söyledi.

“AK Parti sahildeki vatandaşlarla barış sağlayabildi mi?” sorusu üzerine ise Yıldırım, “Bizim kimseyle kavgamız yok ki barış sağlama olsun. Sahil ve arka plan değerlendirmemde İzmir’in kalkınmasındaki farklılıklarla ilgili düşüncelerimi paylaştım. İzmir’de bu farklılığın ortadan kaldırılması için mutlaka kapsamlı bir kentsel dönüşüm olmalı” açıklamasında bulundu.

AA

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir