Anasayfa / Güncel Haberler / İMAMOĞLU VE BABACAN’IN ÖNÜ AÇILIYOR

İMAMOĞLU VE BABACAN’IN ÖNÜ AÇILIYOR

Abdulkadir Selvi yazdı

 

Meclis’te Anayasa değişikliği oylaması yapılıyordu. AK Parti kulisinde bir hareketlilik başladı. CHP kulislerine ise bomba düşmüş gibiydi. Cep telefonlarından internete düşen Deniz Baykal’ın görüntüleri izleniyordu. Anayasa değişikliğinin Meclis’ten geçmesini engelleyemeyen Baykal, bir kaset darbesiyle tasfiye edildi. CHP’nin başına siyasetin parlayan yıldızı Kemal Kılıçdaroğlu geçti.

MHP’nin başkanlık divanı ise kaset operasyonlarıyla çökertildi. Bir tek Devlet Bahçeli dik durdu. Oyunu gördü, operasyona direndi. Ancak siyaset ‘kaset operasyonları’nı doğru okuyamadı. Baykal’ın tasfiyesiyle ‘sarı öküz’ verildi. Ardından MHP’ye yönelik operasyon geldi. Sonra dalga AK Parti’ye döndü. 17-25 Aralık tam anlamıyla Erdoğan’ı tasfiye operasyonuydu. Siyaset bunu da okuyamadı. Birine yönelik operasyonu öbürü destekledi, iktidara yönelik operasyonu ise muhalefet alkışlarla karşıladı. Üç operasyon da aynı adrese çıkıyordu. Her üçü de FETÖ operasyonuydu.

Şimdi bunun farklı bir versiyonu ile karşı karşıyayız. O gün  FETÖ’yü kullanan güçler, bugün başka aparatları devreye sokmuş durumda. Bu kez bir taşla üç kuş vurulmak isteniyor.

1- Muharrem İnce

2- Kemal Kılıçdaroğlu

3- Recep Tayyip Erdoğan

Bu operasyonda hedefin sadece Muharrem İnce olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Hedef aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan… Siyaset bu operasyonun kodlarını çözerse, bu kez ‘sarı öküz’ü vermez. Asıl önemli olan kimi götürecekleri değil, asıl önemli olan kimi getirecekleri. Planın hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yer alıyordu. Ama o Cumhurbaşkanlığını ortaya koyma pahasına kumpası püskürttü. Aynı basireti Kılıçdaroğlu gösteremedi. Böylece CHP karıştı. Oysa bu planın hedefinde 2023 öncesinde siyasetin dizayn edilmesi yatıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde siyasette mıntıka temizliği başladı. Şimdiden Ekrem İmamoğlu’nun önüne kırmızı halılar seriliyor.

DAVUTOĞLU-BABACAN GÖRÜŞMESİ

GÖZLER CHP’deki tartışmaya çevrildi ama bu arada yeni parti kurma hazırlıklarıyla ilgili çalışmalar hızlandı.

Daha doğrusu, Ahmet Davutoğlu parti kurma çalışmalarını sonuna getirdi ama Ali Babacan-Abdullah Gül partisi hâlâ sessiz ve derinden çalışma özelliğini koruyor.

Ahmet Davutoğlu’nun partinin ismi ve logosuyla ilgili çalışmaları sonuçlandırdığı söyleniyor. Ancak yöntem olarak, önce
kurucular kurulunu ilan edip onların karar verdiği ismi ve logoyu kamuoyuna açıklamayı tercih ettiği
ifade ediliyor. Partinin kuruluşunu ilan etmeden önce Davutoğlu’nun kritik bir görüşme yapacağı söyleniyor. Davutoğlu’nun parti kurma çalışmalarını yürüttüğü ekibe “Partinin kuruluşunu ilan etmeden önce Ali Babacan’la bir daha görüşeceğim. Birlikte hareket edelim diyeceğim. Ama onlar birlikte hareket etmeme konusunda ısrarlı olurlarsa, partiler kurulur, ileride işbirliği yaparız. Abdullah Gül’e de Ali Babacan’a da saygı duyuyorum. Ama Ali Bey’le ayrı bir aile hukukumuz var” dediği ifade ediliyor.

Abdullah Gül’ün ise Davutoğlu’nu istemediği söyleniyor. O nedenle bu görüşme gerçekleşse de Babacan’ın olumlu yanıt vermesi beklenmiyor.

 

Çok Okunan Haber

Kadın seçmenlerin AKP’ye desteği 10 puan düştü

Gezici Araştırma şirketine göre, AKP’nin yüzde 53’lerde olan ’50-64 yaş arası kadın seçmen desteği’ yüzde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir