Anasayfa / Siyaset Haberleri / İMAMIN ORDUSU.

İMAMIN ORDUSU.

Anadol,”Onlar Polis Değil İmamın Ordusu”Tutuklu gazeteci Ahmet Şık’ın kitabını yayımlayacağı öne sürülen yayınevine polis tarafından yapılan baskına CHP’den tepki geldi… Anayasal suç işlendiğini belirten CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Adalet Bakanı’na, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında işlem başlatması için çağrıda bulundu.
Gazeteci Ahmet Şık’ın “İmamın Orduları” adlı kitabını basacağı iddia edilen yayınevine dün akşam ve bugün iki kez baskın yapılıp, aranması Meclis Gündemine getirildi….CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol Ergenekon adı verilen soruşturma kapsamında yapılan baskınları eleştirdi…


ANAYASA SUÇU İŞLENMİŞTİR. AKSİ HALDE KİMSE BENİ O YAYINEVİNE DEVLETİN POLİSLERİNİN GİRDİĞİNE İKNA EDEMEZ. SÖYLÜYORUM, ONLAR POLİS DEĞİL, İMAMIN ORDULARIDIR.


Anadol, Adalet Bakanı’nına Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında işlem başlatması için çağrıda bulundu.


ADALET BAKANI TARAFSIZLIĞINI KANITLASIN VE ZEKERİYA ÖZ HAKKINDA İŞLEM BAŞLATSIN. NASIL BÖYLE BİR EMİR VEREBİLİR. MUTLAKA BUNUN HESABINI VERECEKLERDİR.


Kemal Anadol, Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı’ndan, söz konusu polisler hakkında işlem yapmasını da istedi.


ANAYASA’NIN 32. MADDESİNİ AÇIKÇA ÇİĞNEYEN BU EMNİYET GÖREVLİLERİ HAKKINDA BİR İŞLEM YAPILMAZSA, BU NEDENLE BİR SORUŞTURMA AÇILMAZSA, BUNLARI DEVLETİN POLİSİ DEĞİL, İMAMIN ORDULARI OLARAK İLAN EDECEĞİM.


{2}

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir