Anasayfa / Siyaset Haberleri / ilkokula havai fişekli saldırı

ilkokula havai fişekli saldırı

Mardin Kızıltepe karıştı

Marketi yağmaladılar, öğrencilerin üstüne havai fişek attılar

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde kepenk kapatma eylemine uymayan bir marketi yağmalayan göstericiler, 23 Nisan İlköğretim Okulu’na, öğrencilerin sırada olduğu bir zamanda havai fişekle saldırdıkları ortaya çıktı. Kızıltepe İlçesi’nde kepenk kapama eylemine katılmayan bir marketin yağmalanması ve öğrencilerin sırada olduğu sırada bir ilköğretime yapılan havai fişekli saldırı görüntüleri, güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi.

{5}

PKK’LI TERÖRİSTİN CENAZESİ SONRASI OLAYLAR ÇIKTI

Diyarbakır-Mardin karayoluna geçen 8 Nisan günü mayın düzeneği yerleştirirken, mayının elinde patlaması sonucu ölen Suriye Uyruklu Bengin Welat kod adlı Beşir Muhammed adlı teröristin, Kızıltepe’de toprağa verildiği gün, yasadışı protesto gösteri yapan gruplar, işyerlerine, banka şubelerine ve kamua ait bir çok kuruma molotof kokteyli ve havai fişeklerle saldırdı. Güvenlik kameralarının kaydettiği o güne ait görüntülerde, Urfa Caddesi üzerinde bulunan ve kepenk kaptma eylemine katılmayan bir markete giren göstericilerin yağma anı saniye saniye tüm detaylarıyla kaydedildi. Göstericiler marketten aldıkları malzemelerle dışarı çıkarken marketi de kullanılmaz hale getirdiler.

{4}

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE HAVAİ FİŞEKLİ SALDIRI

Yine aynı gün içerisinde 23 Nisan İlköğretim Okulu bahçesinde sıra olup okula girmek üzere olan öğrenciler ve okula da havai fişekle yapılan saldırı anı da güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Yüzleri maskeli 2 kişi, okulun kapısından içeri girerek havai fişek sırada bekleyen öğrencilerin üzerine doğru havai fişekle ateş etti. Saldırı esnasında korku ve paniğ kapılan öğrenciler ile öğretmenleri sağa sola kaçıştığı net olarak görüldü. Okulun içine sığınmak zorunda kalan öğrenciler ve öğretmenler içeride de büyük panik yaşadı. İçeride öğrencileri sakinleştirmeye çalışan bir kadın öğretmenin bayılıp yere yığılması, kargaşaya neden oldu.

VELİLER OKULA AKIN ETTİ

Yaklaşık 3 dakika süren bu olayların duyulması üzerine veliler okula akın ederek çocuklarını alarak eve götürdü.

{3}

BDP’NİN SEÇİM OTOBÜSÜNDEN İNDİLER

BDP’in seçim otobüsünden inip molotof attılar

Kızıltepe İlçesi’nde yaklaşık bir hafta önce de bir banka şubesine molotofkokteyli atan göstericilerin BDP’in seçim otobüsünden inerek olayı gerçekleştirdiği kameralara yansımıştı. Ayrıca iş yerlerini yağmalayan göstericiler birçok kamu binasına ve banka ATM’sini de tahrip etmişti.  

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir