Anasayfa / Siyaset Haberleri / Hiç bu kadar adileşmemişlerdi

Hiç bu kadar adileşmemişlerdi

Bakan Bağış’tan Hopa olayları tepkisi: Hiçbir seçim döneminde bu kadar adileşmemişlerdi

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Hopa olayşarıyla ilgili sert eleştirilerde bulundu. Bağış, “”Sayın Başbakanımızın seçim konvoyuna ikidir saldırılıyor. Ellerinde CHP bayrakları olan bir grup kocaman taşlarla Başbakan’ımızın otobüsüne saldırırken, bir polis kardeşimiz otobüsten düştü ve hala yoğun bakımda. Hiçbir seçim döneminde bu kadar adileşmemişlerdi.” dedi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Silivri ile Kandil arasında teleferikle dolaşan zihniyetin artık bu milletin üzerinden elini çekmesinin vakti gelmiştir” dedi.

Bağış, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) üyeleri ile Crowne Plaza İstanbul Asia Business Hotel Pendik’te bir araya geldi.

BU ARKADAŞLARIMIZ SİYASETE DESTEK VERDİLER

Bağış, yaptığı konuşmada, TUSKON ve üye derneklerinin, Türkiye sevdalılarından oluştuğunu kaydederek, “Ama bu arkadaşlarımızın, diğer iş dünyasındaki derneklerden, kuruluşlardan biraz farklı bir yönü var. Onlar, siyasete destek vererek, Türkiye’nin önünü açmaya çalışıyorlar. Bu ülkede biliyorsunuz adı yine ‘T’ ile başlayan başka bir iş dünyası kuruluşu, kendisini Türkiye’de siyaset üstü bir kurum olarak gördü. Şimdi herhalde onlar da milli iradenin muktedir olmaya başladığını gördüler. Türkiye’nin şeffaf bir anayasaya kavuşma ihtiyacını dile getirmeye başlamış olmaları önemli bir gelişmedir” ifadesini kullandı.

Egemen Bağış, “Ben her birinize Türkiye’nin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine, dayanışmasına ve özellikle yurt dışındaki okullarımız aracılığı ile kültürümüzün yayılmasına verdiğiniz destek için de teşekkürlerimi sunmak istiyorum” diye konuştu.

ATATÜRK’TEN SONRA BİR İLKİ CUMHURBAŞKANI YAPTI

Hükümetin icraatlarına da değinen Bağış, Atatürk’ten sonra Cumhuriyet tarihinde cemevine giden ilk cumhurbaşkanının Abdullah Gül, ilk defa Alevi vatandaşlarıyla aynı sofraya oturan başbakanın da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu dile getirdi.

Ak Parti döneminde ilk defa ders kitaplarına Alevilik ile ilgili gerçek bilgilerin yer almasının sağlandığını kaydeden Bağış, “Peki kendisi bizzat Alevi olan Kemal Kılıçdaroğlu bir kere teşekkür etti mi? Hayır. Bu bölgede milletvekili adayı olan, kadın demeye dahi dilim varmıyor, Sabahat Tuncel isimli kişilik, bir Türk polisine el kaldırmıştı, kendisi de bir Alevi olarak bir kere teşekkür etti mi? Yine Alevi olan Siirt’ten bağımsız aday olan Gültan Kışanak hanımefendi, teşekkür etti mi? Hayır” şeklinde konuştu.

Bakan Bağış, 9 yıldır en büyük yatırımı demokrasiye yaptıklarını belirterek, bir ülkede demokrasi topalsa ekonominin felç olacağına ama demokrasi sağlamsa o ülkenin ekonomisinin uçacağına inandıklarını dile getirdi.

Ülkede milli iradenin mutlaka muktedir olması, bireyin özgürlüğünün ön plana alınması gerektiğini ifade eden Bağış, Türkiye’nin tarihi boyunca “insanı yücelt ki devlet yücelsin” denilen dönemlerde en görkemli günlerini yaşadığını söyledi.

12 Haziran seçimlerinin, Kurtuluş Savaşı kadar önemli olduğuna işaret eden Bağış, “İnşallah bu seçim, Türkiye’de bu reformların, bu demokratikleşmenin ve bu şeffaflaşmanın kurumsallaştığı dönem olacak” dedi.

“HİÇBİR SEÇİM DÖNEMİNDE…”

Egemen Bağış, bugünkü anayasanın, 1980 darbesinden sonra yazılmış askeri anayasa olduğunu, askeri bir anayasayla da asgari demokrasi olacağını kaydederek, şunları söyledi:

“Milletin vicdanında yargılanıp, müebbet muhalefete mahkum olmuş partilerin, anayasayı değiştirmemek için nasıl kol kola girdiklerine hep beraber şahitlik ettik. Bakın zıt kutuplar zannettiğimiz, CHP’nin de MHP’nin de BDP’nin de 12 Eylül referandumundan önceki Meclis’te ortaya koydukları duruş,

Çok Okunan Haber

YORGUN DEMOKRAT BAŞKANLAR!

Derşah Nar ve Ahmet Yıldırım yazdı    Memleket sevdalısı olmak, iş yapmak, dürüst olmak, dayanışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir