HERKES HADDİNİ BİLECEK

HERKES HADDİNİ BİLECEK

BDP Milletvekili Bengi Yıldız’ın, önceki gün Batman’daki Nevruz gösterileri sırasında yol kesip araçları durdurması ve polise taş atması kameralara yakalandı. Ardından Şırnak Silopi’de, Nevruz etkinliğinin ardından izinsiz yürüyüş yapan gruba polis müdahale etti. Yürüyüşe katılan İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, müdahaleye tepki göstererek bir başkomiserin üzerine yürüdü ve tokat attı. BDP’li vekillerin bu tavırları Ankara’da bomba etkisi yarattı..
HERKES HADDİNİ BİLMELİ

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BDP’li vekillere “Yazıklar olsun onların vekilliklerine” dedi. Başbakan Erdoğan görüntülere çok kızdı: “Bu densizliktir” dedi. Son tepki ise MHP lideri Devlet Bahçeli’den geldi.. Bahçeli BDP’li vekillere yönelik olarak “Bundan sonra herkes haddini hududunu tayin etmeli..” dedi.

MHP Lideri Bahçeli BDP’li Sabahat Tuncel’in polisimize saldırısına çok dert tepki gösterdi ve lanetledi.  “Türk polisi ve askeri sahipsiz ve yalnız değildir.” diyen Bahçeli “Bunun vebali de hiç şüphesiz Başbakan Erdoğan ve koordinatör bakanın üzerindedir.” ifadelerini kullandı.
BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASININ TAM METNİ ŞÖYLE

Türkiye, yıkım ve tahribatın mihmandarlığında ilerleyen AKP politikalarının tüm acı sonuçlarına sekiz yılı aşkın bir süredir katlanmış ve sabrının sınırına yaklaşmıştır. Başbakan Erdoğan’ın yönetimi altında, ülkemiz vahim bir sürece doğru hızla yol almaktadır. Küresel güç merkezlerinin çekim alanına kapılan AKP iktidarı, başkalarının senaryolarında figüranlık yaparken, kendi içimizdeki sorun alanları içinden çıkılmaz bir aşamaya gelmiş bulunmaktadır. AKP’yle birlikte felaketlerin parke taşları bir bir milletimizin önüne döşenmiş ve yanan ayrılıkçı ve fitne ateşi her geçen gün körüklenmiştir. Hükümet, Türk milletinin kutlu varlığına musallat olan ihanet odaklarını rahata erdirmiş, sırtlarını sıvazlamış, önlerini açmış, umutlandırmış ve cüretkâr olmalarından birinci derecede sorumlu olmuştur.
BÖLÜCÜ MİHRAKLAR GEMİ AZIYA ALDILAR

Eğer bugün bölücü mihraklar şımarmış ve gemi azıya almışlarsa bunun en önde gelen nedeni AKP’nin milli geçeklerden uzak politikaları ve PKK açılımındaki inat ve ısrarıdır. Zıvanadan çıkan eli kanlı canilerin Türk milletine açıkça ve küstahça meydan okumaları Başbakan Erdoğan’ın şuursuz, aciz ve teslimiyetçi politikalarından cesaret almıştır. Türkiye, sözde demokratik açılım adı verilen yıkım projesinin tüm sancılarını ve ağır sarsıntılarını bir bir yaşamaktadır. Her fırsatta öfke ve kinlerini kusan bölücü terör uzantıları, tahrik ve saldırılarını alçakça artırmaya başlamışlardır. Nitekim bunun en son örneğini, Nevruz Bayramı münasebetiyle vatanımızın bir yöresinde cereyan eden hadiselerde görmek mümkün olmuştur. Terör örgütü paçavralarını üzerine geçiren ve sokaklarda militanlık yapan Meclis’teki siyasi bölücülerin temsilcileri, milletimizin gözü önünde iğrenç eylemlerini ortaya koymaktan herhangi bir sakınca görmemişlerdir. Bununla birlikte, en ağır küfür ve hakaretler eşliğinde yalnızca görevini yapan Türk polisine tokat atmaya cüret eden çürümüş ve kokuşmuş şahsiyetlerin kirli yüzlerine milletimiz Nevruz vesilesiyle bir kez daha şahit olmuştur.
O EL KIRILIP ATILMALI

Milliyetçi Hareket Partisi bu aşağılık fiile hiçbir güvenlik mensubumuzun layık olmadığını ve kendilerine uzanan ellerin mutlaka kırılıp atılması gerektiğine yürekten inanmaktadır. Kendisi adına Yüce Divan rezervasyonu çoktan yapılan yıkım koordinatörü müstafi İçişleri Bakanı’nın, polisimizi içine düşürdüğü içler acısı halin manzarası bu en son olayda daha da iyi görülmüştür. Demokrasi ve insan hakları boyalarını yüzlerine sürerek sokaklarda zehir ve nifak saçan, terörist eylemlerle milletimizi bezdireceğini sanan gafillerin güç kaynağı ve desteği açılım denilen yıkım projesi olduğu açık ve ortadadır. Bunun vebali de hiç şüphesiz Başbakan Erdoğan ve koordinatör bakanın üzerindedir. Sözde milli birlik ve kardeşlik projesi adı altında yürüyen ve dağılmayla, parçalanmayla son bulacak hain sürecin millet

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM