Anasayfa / Siyaset Haberleri / Hangi Bakan yeğeni için ÖSYM’ye mail attı

Hangi Bakan yeğeni için ÖSYM’ye mail attı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ÖSYM’deki e-posta iddiasını dün bir adım ileri götürdü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YGS soruşturmasıyla ilgili önemli iddialarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, ÖSYM’deki e-posta iddiasını dün bir adım ileri götürerek: “O posta bir bakandandı.” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’ndaki (YGS) sürpriz konusunda, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Kuriş’e çektiği e-posta restiyle ilgili iddiasını, dün “Maili (e- posta) gönderen bir bakandı” diyerek bir adım ileri götürdü. Burdur’da yine Hürriyet’e konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

‘YEĞENİ İÇİN İSTEDİ’

“Bir bakan, AKP’nin bakanı. Yeğeni için ÖSYM’ye bir mail atıyor. ‘İlgili kişiyi uygun bir yere yerleştirin’ anlamına gelen istekte bulunuyor. Bana ulaşan bilgiler, isteğin geçmiş yıllarda yapılan üniversite giriş sınavlarından biriyle ilgili olduğu yönünde.

‘ADIM SIRASI SAVCIDA’

“Bakanın ismini şu aşamada açıklamayı doğru bulmuyorum. Bu mail bana ulaşan bilgilere göre ilgili savcıda var. Savcı eğer ‘Bende yok’ derse ÖSYM bilgisayarlarında incelemeyi yapan polislerden istesin. Polisler, ‘geri çağırma’ yöntemi uyguluyorlar. Bu yolla bilgisayarlardan silinmiş bazı bulgulara ulaşıyorlar. Bulgulardan biri de benim dile getirdiğim mail. Hatta bir tartışma yaşanıyor. Bazıları, ‘Bu mailin YGS soruşturmasıyla ilgisi yok, bunu inceleme dosyamıza koymayalım’ diyor. Ancak itirazlar sonucu mail dosyaya giriyor. Zamanı gelince tüm detayları, bana ulaşacak yeni bilgilerle birlikte kamuoyuyla paylaşacağım. Şimdilik savcının atacağı adımları izleyelim.”

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir