Anasayfa / Siyaset Haberleri / Gülen’in dönmesinde yarar var

Gülen’in dönmesinde yarar var


Bahçeli, “Türkiye’nin konularına vakıf olabilmesi için Fethullah Gülen’in gelmesinde yarar var” dedi.

Bahçeli: Gülen’in dönmesinde yarar var

MHP lideri Bahçeli Milliyet Gazetesi’nden Mehveş Evin’e konuştu: Devlet Bahçeli, Gülen’den “püskevit” yorumlarına, farklı konuları Milliyet’e değerlendirdi. MHP lideri, Fethullah Gülen’in Türkiye’nin konularına vakıf olabilmesi için dönmesi gerektiğini söylüyor.

BAHÇELİ’NİN MASASINDA ÇIT BİLE ÇIKMIYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Tekirdağ’daydı. Saray, Çerkezköy ve Çorlu’da da seçmenlerine seslenen Bahçeli ile Veliköy Belediyesi’nde biraraya geldik.

Bahçeli’nin programı yoğundu… Bir meydandan diğerine giderken MHP’li il teşkilatı ve korumaları pek yanına yaklaştırmıyor. Bu nedenle Belediye’deki mola, altın kıymetinde bir 20 dakika demek.

MHP lideri, yemek sırasında kendi fotoğrafçısından başkasını istemiyor. Ancak birkaç basın mensubunu kabul ediyor. Tekirdağ adayları ve il teşkilatının ileri gelenleriyle oturduğu sofrada ilk dikkatimi çeken, kimseden çıt çıkmaması. Çorba, salata ve kebap adeta parmak ucunda servis ediliyor. Devlet Bey ise başını önüne eğmiş, sessizce oturuyor. Nihayet bu saygılı sessizliği bozmaya karar veriyorum. “İstanbullu müdanası olmayan gazeteci-yazar” kotasındanım ne de olsa.
Lafı YGS’deki şifre iddialarıyla ilgili takipsizlik kararından açıyorum. Düşünceli bir şekilde “Bu seçim çok daha anlamlı olacak. Her şey çığrından çıkmış” diyor. Sınavda sıfır alanların bile bu kadar çok olmasının bir işaret olduğu görüşünde.

PÜSKEVİT MESELESİ

Ancak MHP liderinin o gün meşgul eden, “püskevit” yorumları. Burada bir parantez açalım: Dün Oral Çalışlar, Bahçeli’nin “çocuklar bisküvi alacak parayı bulamıyorlar” sözlerine atfen “Bisküvi, köylerin bakkal dükkanlarında bile satılıyor. Hiçbir lüks değeri yok… MHP liderinin bu sözleri, MHP’nin değişimi okumaktan uzaklaşma sürecinin patlama noktası” diye yazmıştı.

İşte Bahçeli, bu yazıya istinaden “Bir zamanlar Marksist olan devrimci kişi, bir köşe yazarı, şimdi farklı kulvarda. Çok yanlış değerlendiriyor. Bu sözleri iyi bir kapitalist söylese anlarım. Köy bakkalında satılsa da alışveriş merkezinde satılsa da ne fark eder? Çocuklar alabiliyor mu, mesele bu. Ben yoksul çocuklarımızın anladığı dilden konuşuyorum. ‘Piskövit’ demesini de biliriz, ‘pisküvit’ demesini de biliriz. Ama Allah
bize, ‘şehide kelle’ dedirtmesin.”

İHTİYAÇ HİSSETMİYORUM

Tekrar sessizlik… “Acaba kaset olayıyla ilgili dava açmayı düşünüyor musunuz?” diye sorunca “İhtiyaç hissetmiyorum” cevabını veriyor. Ona göre bu işin asıl peşine düşmesi gereken, devlet.

GÜLEN’İN DÖNMESİNDE YARAR VAR

Peki Fethullah Gülen’in sert açıklaması hakkında ne düşünüyor? Bahçeli, tane tane yanıtlıyor sorumu: “Çok üzülüyorum… Türkiye, Erdoğan, Gülen ve Öcalan eşkenar üçgenine hapsedilmiş durumda. Türkiye’nin konularına vakıf olabilmesi için Fethullah Gülen’in gelmesinde yarar var. Bu aşamada sağlıklı değerlendirme yapmak, yol göstericilik için Türkiye’de bulunmasının daha iyi olacağı kanaatindeyim.”
“Benzer bir sıkıntıyı Baykal da yaşadı. Ancak Gülen konusundaki tavrı farklıydı. Genelde Gülen’i adres göstermekten korku duyuluyor galiba…” diyorum bu defa.

KONUŞMASI GEREKENLER SESSİZ

MHP Başkanı, “TV’lerde esas bu konular üzerinde konuşması gerekenler konuşmuyor. Devletin ilgili kurumları sessiz” diye başlıyor söze: “İkincisi, ilahiyat fakültelerinin bilim insanları sessiz. Üçüncüsü, Anadolu’nun her alanında görebileceğiniz Allah dostu, mümtaz şahsiyetler var. Özellikle bu ikinci ve üçüncü grup, medya-siyaset-cemaat üçlemesiyle ne gibi fayda-zararın oluş

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir