Anasayfa / Siyaset Haberleri / Gitti İnönü Geldi Demirel

Gitti İnönü Geldi Demirel

Başbakan Erdoğan’ın Afyon konuşması

Erdoğan Kılıçdaroğlu’na Demirel üzerinden MHP’ye ise kaset üzerinden yüklendi…

Seçim mitingleri kapsamında Afyonkarahisar’da halka seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde muhalefet vardı.

CHP’nin milli şef olarak artık Demirel’i gördüğünü iddia eden Erdoğan, MHP’ye ortaya çıkan kasetle çıkışarak, ‘Utanmadan yüzleri kızarmadan bir de bizi eleştiriyorlar.’ dedi

Başbakan Erdoğan’ın Afyon konuşması

İşte Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları:

Bizim dedelerimiz büyük destanlar yazdılar. Kurşun bulamadılar, yol bulamadılar ama ellerine kazma kürek alıp dirgen alıp bu destanı tarihe kazıdılar. Bugün biz ne yapıyoruz biliyor musunuz, zaferden 80 yıl sonra 2002 yılından itibaren kendi yerli savunma sanayimizi güçlendirmeye başladık.

2002’de 247 milyon dolardı biz bunu 2010 yılında 1 milyar dolara çıkardık. MKE’nin ihracatı 2 milyon dolardı bu 2010 yılında 33 milyon dolara yükseldi. Malezya, Suudi ARabistan, Hollanda ve Güney Kore’ye savunma sanayii ihracatı başladı.

Milli piyade tüfeğinin tüm adımlarını attık, yüzde yüz yerli milli tankın üretimine başlıyoruz. Anka isimli 24 saat havada kalan insansız hava aracının uçuşlarını başlattık. Ben size hayallerimizi değil yaptıklarımızı anlatıyorum. Dünyada ABD ve İsrail’den sonra insansız hava aracını üreten 3. ülke olduk.
TÜM BUNLAR BİZE NASİP OLDU

İlk Türk helikopterin yazılımını, her şeyini yaptık ve 2013 yılında uçuruyoruz. Göktürk uydumuzu Türk mühendislerce ürettik. Bak nerelerden nereye geldik. Topu mermisi olmayan bir millet küllerinden ayağa kalkarak bak nereye geldi. Ama bu kimlere nasip oldu, hamdolsun bize nasip oldu. Siz istikrar sürsün Türkiye büyüsün dedikçe biz bu yolda mücadeleye devam edeceğiz.

Sizi makam için değil ortak yürüyüşümüz için seviyoruz. Ne olacak işte görüyorsunuz ana muhalefetimizin lideri çıkıp bizim kutsal değerlerimize laf ediyor. Ya madem Alevisin Hacı Bektaş Veli’yi hiç okumadın mı? Ama onlar bizim kadar onu tanımazlar. Onlar ne derlerse desinler biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Bizim aldığımız edep dersine buna izin vermez.
DEMİREL O DÖNEMDE İKİ ANAHTAR DAĞITIYORDU

Yıl 1991, merhum Özal’a en büyük hakaretleri yaparak iktidara gelmek için seçime hazırlanıyorlardı. Ne diyordu ben iki anahtar vereceğim diyordu. Bizim jenerasyon hatırlar. Askerliği azaltacağım, emekliliği kısaltacağım dedi. Zaten kısaltacam dedi milletin anasını ağlattı. Dünyada 65 yaşında emeklilik varken bu adam 40 yaşında emeklilik getirerek ülkeyi mahfetti. 20 yıl öncesinden bahsediyorum 1991. O vaatler birilerinin bugünkü vaatlerine benziyor mu? Aynı vaatler değil mi? Neden acaba? Bu benzerlik nereden geliyor acaba? Çünkü bu zaat CHP’ye akıldanelik yapıyor ve Silivri’dekileri oraya transfere aracılık yapıyor. CHP milli şefini değitirmiş durumda.
5 KURUŞLUK FENER İKİ GÜN YANAR

Afyonkarahisar’ın güzel bir sözü var, neydi o; ‘Akşamdan yedim güllaç, sabahtan senin de benim de karnım aç’ olay bu. Bunlar nol keseden dağıttılar arkasından borç, faiz. Kaşıkla verdiğini kepçeyle aldılar. 5 kuruşluk fener iki gün yanar.

CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu’na bir Afyonkarahisar sözü daha hatırlatayım: Gölgede duranın gölgesi olmaz..Sayın Kılıçdaroğlu sen kendine başka bir hoca bul.
MHP ÖZELEŞTİRİ YAPACAĞINA..

Biraz türban, biraz Kck, bolca Ergenekon biraz da emek. Afyon salatasında bile bu kadar çeşit yok. Bu insanın midesine oturur, ülser yapar ülser.. CHP’de kaset mağduru genel başkan gitti. Şimdi de MHP’de kaset skandalı var. Onlar en başından itibaren öz eleştiri yapmak yerine Ak Parti’yi suçladı. Yargı ve yürütme görevini yapıyorlar mı? Yine Ak Parti’yi suçluyorlar; Haddiniz bilin.  

Ak Parti sizin kirli işlerinizin takipçisi

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir