Anasayfa / Siyaset Haberleri / Gereği bu an için yapıldı

Gereği bu an için yapıldı

Erdoğan’ın gündeme getirdiği o kare
Başbakan’ı oturarak beklyen komutanın o görünütüsü…

Bir başbakan bir anma törenine gider de bir korgeneral orada ayağa kalkmaz mı? Kalkması gerekir, kalkmazsa bedelini öder. Zaten bedelini de ödedi. Çanakkale’de anma törenlerine gidiyoruz, bu beyefendi ayağa kalkmadı, ondan sonra gereği yapıldı. Ama şimdi gideceği yeri o da bilmiyor.

Basında Güneydoğu’daki operasyonların seçim öncesi sıkıntı yaratmak amacıyla hükümete rağmen yapıldığı iddiaları yer alırken Başbakan Tayyip Erdoğan, “Sınırı geçmek isteyen terörist gruba karşı sınırlarımı korumakla görevli olan askerim mücadelesini vermeyecek mi? Geri adım atmayacağız, kaos planlarına teslim olmayacağız” dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, “Üç yıl önce aba altından sopa gösterenler artık topuk selamı verip ‘Sayın Cumhurbaşkanım’ diye söze başlıyor” açıklamasının yankıları sürerken de Erdoğan’dan, “Bir Başbakan bir anma törenine gider de bir korgeneral orada ayağa kalkmaz mı? Kalkması gerekir, kalkmazsa bedelini öder. Zaten bedelini de ödedi” açıklaması geldi. Erdoğan’ın kastettiği ismin, MHP’den aday gösterilen emekli Korgeneral Engin Alan olduğu bildirildi. Dün Ankara Ticaret Odası’nca vergi rekortmenlerine plaket verilmesi törenine katılan Erdoğan, şunları söyledi:
Güneydoğu illerinde senaryoyu uyguluyorlar

“Bakın şu anda, Doğu ve Güneydoğu illerinde, tıpkı Danıştay saldırısında olduğu gibi bir tezgah, bir senaryo uygulamaya konulmuş durumda. Terör örgütü ve BDP, sokakları şiddete teslim etmek suretiyle burada açık açık, kendilerine ihale edilen senaryoyu uyguluyorlar. Diyarbakır’da, Batman’da, Hakkari’de, diğer illerde, şiddetle, zorbalıkla, baskıyla kepenkler kapatılıyor. Ama hiç kimse çıkıp da cesaretle, BDP’nin ve terör örgütünün bu şiddet eylemlerini, bu tahriklerini sorgulama cesaretini göstermiyor.

Sınırdaki askerim mücadele vermeyecek mi

Kuzey Irak’tan sınırdan ülkemize ağır silahlarla girmek isteyen bir terörist grubu var. Bu terörist gruba karşı sınırlarımı korumakla görevli olan askerim mücadelesini vermeyecek mi? Bunun neticesinde orada teröristler öldürülüyor. Eee, parlamentonun içindeki bir siyasi partinin milletvekilleri kalkıp onlar için orada gösteri yapıyorlar. Gösterilerinde sürekli olarak silahlı kuvvetlerimizi, güvenlik güçlerimizi karşılarına almak suretiyle ülkeyi huzursuz edici bir tavrın içine giriyorlar. Hala buna birileri özgürlük adına izah getirmeye çalışıyor. Artık bunları yutacak mıyız? Ana muhalefetin oradaki şubesi kepenk indirirken biz kepenk falan indirmeyeceğiz. Aksi takdirde meydan bunlara kalır. Biz meydanı bunlara bırakmayacağız. Bu meydanın sahibi millettir, millet bu meydanı koruyacaktır.
Beyefendi gideceği yeri bilmiyor şimdi

{3}

Önceki gün TOBB’da, anamuhalefet partisi genel başkanı konuşuyor, işadamlarının, iş dünyasının özgürce görüşlerini dile getiremediğini ifade ediyor. Bakın bu çok ağır bir ithamdır, ağır bir iftiradır. Açık söylüyorum, bana iftira atıyor, hadi ben alıştım. Eşime atıyor, şu hastaneler eşime aitmiş. Bir hastane açmaya gittiğimizde yandım. Ya bana ait, ya eşime. Böyle bir şey olur mu? Bir Başbakan bir anma törenine gider de bir korgeneral orada ayağa kalkmaz mı? Kalkması gerekir, kalkmazsa bedelini öder. Zaten bedelini de ödedi. Çanakkale’de anma törenlerine gidiyoruz, bu beyefendi ayağa kalkmadı, ondan sonra gereği yapıldı. Ama şimdi gideceği yeri o da bilmiyor.”
Kaset mağduru bir genel başkan çeteye diyet ödüyor

Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, hesap uzmanı olarak işe başladığını belirterek, “Sonunda yalan uzmanı olup çıkmış. Koşan yalan hafif kalıyor. CHP Genel Başkanı artık zıplayan yalan, uçan yalan uçan” dedi. Erdoğan, Tokat mitinginde şunları söyledi: “12 Eylül’den sonra Türkiye’ye yeni bir anayasa sözü verdik. Herkes çalışmalarını yapsın dedik. STK’lar,

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir