Anasayfa / Siyaset Haberleri / GAZETECİLER ADAY ADAYI

GAZETECİLER ADAY ADAYI

Siyasette gazeteci aday patlaması


Milletvekili aday adaylığı başvuruları tamamlanırken, siyasete yoğun ilgi gösteren meslek gruplarından biri de basın oldu. 30’a yakın gazeteci aday adayı oldu.
Milletvekili aday adaylığı başvuruları tamamlanırken, siyasete yoğun ilgi gösteren meslek gruplarından biri de basın oldu. Gazetecilerin en çok tercih ettiği partinin ise CHP olması dikkat çekti. CHP’ye, ulusal medyada tanınan 20’ye yakın gazeteci adaylık başvurusunda bulundu.


CHP’ye adaylık başvurusu yapanlar gazeteciler arasında Ergenekon davası sanıkları Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan yer alırken, Özkan’ın başvurusunun reddedildiği iddia ediliyor.


Yine kısa süre önce CHP üyesi olan Hürriyet Gazetesi eski Başyazarı Oktay Ekşi ile bir dönem Hürriyet’te CHP muhabirliği yapan, RTÜK eski Üyesi Şaban Sevinç de aday adayı oldu.


Hulki Cevizoğlu, ANKA Haber Ajansı’nın yönetim kurulu üyesi Veli Özdemir, gazeteci kökenli eski milletvekili Emin Koç Ankara’dan, SKY Türk’te program yapımcısı ve CHP PM üyesi Enver Aysever, köşe yazarları İdris Akyüz, Mustafa Dolu, Hüseyin Yıldız, Aydın Ayaydın, Habertürk Gazetesi eski muhabiri Ali Öztunç, gazeteci kökenli Ahmet Tan, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, gazeteci Osman Yazıcı, programcı İsmet Hazardağlı, TRT’de yapımcılık yapan Aysel Sadak adaylık için başvuruda bulundu.


AK Parti’den aday adayı olan gazeteciler arasında Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar, TV programcısı Fikri Akyüz, köşe yazarı ve akademisyen Mümtazer Türköne yer alırken, köşe yazarı ve akademisyenler Nazmi Çelenk, Ümit Özdağ ve Özcan Yeniçeri’nin adresi MHP oldu.


Star
{2}

Çok Okunan Haber

EZBERLER,KLİŞELER, PARADİGMALAR DEĞİŞİYOR!

Mirza Turgut yazdı Siyasetçi, sivil toplum ve meslek örgütleri yöneticilerinin tamamının zihin haritaları, soğuk savaşın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir