Anasayfa / Siyaset Haberleri / FLAŞ AÇIKLAMA!

FLAŞ AÇIKLAMA!

‘Başkanlık Sistemi’ için flaş açıklama


Erdoğan: Bu konuyu seçimden sonra referanduma götürmeyi düşünüyorum…


Irak ziyaretinin ardından İngiltere’ye geçen Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’de yeni anayasa çalışmalarına seçimlerden sonra hız vereceklerini açıkladı.


Erdoğan, başkanlık sistemini ise referanduma götürmeye düşündüğünü belirtti.


Tayyip Erdoğan’ın Bloomberg’deki konuşmasının ardından Nomura Holdings Başekonomisti Olgay Büyükkayalı ve Morgan Stanley kıdemli ekonomisti Tevfik Aksoy, Bloomberg HT Araştırma Müdürü Cüneyt Başaran’a, Başbakan’ın konuşmasını yorumladı.


 


Irak ziyaretinin ardından İngiltere’ye geçen Başbakan Tayyip Erdoğan, Bloomberg Londra’da da bir konuşma yaptı.


Bloomberg Londra’da konuşma yapan Tayyip Erdoğan, 2010’da Türkiye’nin büyüme hızının rekor niteliğinde olduğunu, Türkiye ekonomisinin  kriz sonrasında hızla toparlandığını vurguladı.


Erdoğan, Türkiye’nin kamu net borç stoğunun GSYH’ya oranının yüzde 70’lerden yüzde 45’lere gerilediğinin altını çizerken, kişi başına düşen milli hasıladaki artışın da ekonomideki gelişmeleri yansıttığını ifade etti.


Bu sabah açıklanan büyüme rakamlarının memnun edici olduğunu belirten Erdoğan, 2010’un son çeyreğinde yakalanan büyüme oranının dünya için de önemli olduğunu savundu. Erdoğan, Türkiye’nin yabancı sermaye için çekim merkezi hâline geldiğini ifade etti. Uluslararası sermayenin Türkiye’ye akışının artmasında “güven” ve “istikrar”ın önemine değinen Başbakan, Türkiye’nin yatırımcılar için artık sığınılacak yerlerden biri olarak görülmeye başlandığına dikkat çekti.


Erdoğan, Türkiye’ye giren yabancı sermayenin daha da artmasını beklediğini söyledi.

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir