Fikri Sağlar  olayı daha çok tartışılacak

Fikri Sağlar olayı daha çok tartışılacak

Fikri Sağlar’ın CHP’ye dönüşünün altı oy gibi bir kazaya geldiği Parti Meclisi’nde olanları yazmamak için birkaç gün geçmesini bekledim.
Biraz da durumun netleşmesi gerekiyordu.
Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in “Bazı aksaklıklar oldu, düzeltilecek” açıklaması resmi berraklaştırdı. Artık yazabilirim.
Bir Genel Başkan yüzlerce disiplin dosyası içinden önemli olanları Parti Meclisi’ne getiriyorsa herhalde oradakilerin egosu tatmin olsun diye getirmiyordur. Üstelik getirilen isimler seçim sürecinde tabanın milletvekili olarak görmek istediği isimlerse..
Fikri Sağlar özelinde bir tek olay anlatmakla yetineceğim.
Kürt Çalıştay’ının yapıldığı günlerde Van’da sokaklarda dolaşıyorduk. Gençler Kemal Bey’den bağımsız yürüyen partililere yaklaşıp sordular “Fikri Sağlar niye yok aranızda?”
Dönelim Parti Meclisi’nde olanlara.. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin, özel uçakla Balıkesir’e gitmek için salondan çıkınca içerisi Baykal’a yakın ekibin egemenliğine teslim olmuş anlaşılan.
Duyduğumuz kadarıyla bazı önemli isimler “Kemal Bey net işaret vermedi.. Oyunun rengini açıklamadı” bahanesiyle Fikri Sağlar’ın dönüşüne engel çıkartmışlar. Sağlar’ın iddialı bir isim olduğunu kendisini ön planda tuttuğunu söylemişler. İdeolojik olarak karşı çıkamadıkları isme armudun sapı üzümün çöpü gibi bahaneler uydurmuşlar.
Sonra da kulisler çalışmış..
İşin trajik yanı, Güneydoğu’dan önemli bir milletvekili de basına “Sezgin Tanrıkulu bile Sağlar’ı istemedi” diye alenen yalan da söylemiş. Üstelik Tanrıkulu bu sırada toplantıda bile değil, bir gün önceden Balıkesir’e gitmiş. O güzel çıtır gazeteci arkadaşlarımız da bir telefon edip sormamışlar Sezgin Tanrıkulu’na, “Ya bu pek akla yatkın gelmiyor, gerçekten böyle dediniz mi” diye
Ben “ayıp” diyorum artık..
Kemal Kılıçdaroğlu partiyi % 35’lere taşımaya uğraşıyor ama kendi elleriyle seçtiği Parti Meclisi’ne dört tane dosyayı bırakıp “Gerisi siz halledin” dediği anda ellerinde hançerlerle bekleyenler devreye giriyor.
Dahası Kılıçdaroğlu ve Tekin’in içeride güvendiği isimler de “Arkadaşlar bir hata yapıyorsunuz. Başkan bunu istemiştir. Bir daha konuşalım, bir açıp soralım” demiyor.
Bugün Kemal Bey’in güvenip üç tane dosyayı emanet edemediği Parti Meclisi yarın Meclis Genel Kurulu’nda ne yapar? Oylamayı bırakıp gitmeyecekleri, yanlış oy vermeyecekleri, biz bu kararı sevmedik demeyecekleri ne malum?
Bir Genel Başkan’ı bu duruma düşürmek parti içi demokrasi midir?

Gazeteport

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM