Anasayfa / Siyaset Haberleri / Fethullah Gülen’den Bahçeli açıklaması

Fethullah Gülen’den Bahçeli açıklaması

Bahçeli’nin açıklamalarına Fethullah Gülen avukatı racılığıyla cevap verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ahmet Şık’ın kitabıyla ilgili olarak ‘Fethullah Gülen Hocaefendi sessiz kalmamalı ve insiyatif almalıdır.’ demişti. Bahçeli’nin bu açıklamalarına Fethullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli, yazılı açıklama yaparak,  cevap verdi.

İFTİRA KAMPANYASI

Avukat Orhan Erdemli imzasıyla yayınlanan açıklamada şu görüşler dile getirildi: “İddianamelerde ‘Ergenekon Terör Örgütü’ olarak geçen davalarda ilk operasyonlardan itibaren toplumda bir kesim, soruşturma ve kovuşturmalarda yaşanan her gelişmeyi, kamuoyunu yanıltarak Muhterem Fethullah Gülen aleyhinde iftira kampanyalarına dönüştürmeye çalışmaktadır. Bu maksatla ortaya atılanlar medya organlarında sanıkların hukuki haklarını korumak adına ‘masumiyet karinesi’ ve ‘hukukun üstünlüğü’nden dem vurarak masum insanlara ‘yargısız infaz yapıldığını’ savunmaktadırlar.

ÇETE SUÇLAMASI

Maalesef konuyu Sayın Gülen’e getirdiklerinde, onun hukuki haklarını yok sayarak, savundukları değerleri ayaklar altına almakta ve insafsız bir biçimde müvekkilime karşı büyük bir kin ve husumet oluşturmaya çalışmaktadırlar. Oysa savundukları tarafta; bombalar, lav silahları, cephanelikler, suikast planları, millete kurulan kanlı tuzaklar, demokrasiye vurulmak istenen darbeler, halkın hür iradesiyle seçtiği meşru iktidarın devrilmesi, anarşi ve terör faaliyetleri yer almaktadır. Saldırdıkları tarafta ise din, dil, ırk ayırımı yapmaksızın sevgi, kardeşlik, barış, birlik ve beraberlik, hoşgörü ve diyalog çağrıları; eğitime, ilme ve fenne teşvik faaliyetleri; anarşi ve teröre karşı durma; demokrasiye sahip çıkma, halkın özgür iradesine saygı, milletin egemenliği fikriyâtı durmaktadır. Sayın Gülen aleyhindeki propagandalar, kişilik haklarına saldırılar o noktaya gelmiştir ki; bir milletvekili dahi, kendi tabanını üzecek şekilde canlı yayında bütün vatandaşlarımızın huzurunda meclis kürsüsünden alenen müvekkilime çete suçlaması yaparak yargısız infazda bulunabilmiştir.

BAHÇELİ’YE CEVAP

Bu olayın ardından bir siyasi partimizin Sayın lideri; ‘adli süreçlerde kanun ve meşruiyet dışına çıkıldığı, bu uygulamaların kasıtlı ve bilinçli bir şekilde bir merkezden yönetildiği ve Fethullah Gülen’i zan ve töhmet altında bıraktığı kanaatinin yaygınlaştığı’ yönünde son derece üzüntü verici bir açıklamada bulunmuştur. Herkesçe bilindiği üzere hukukta beraat-i zimmet asıldır. Suçluluğu kesin bir şekilde ispatlanmadıkça, kimse suçlu muamelesine tâbi tutulamaz. Samimi bir yaklaşımla dahi bir kişiden, faaliyetlerini durdurarak böylece suçsuzluğunu ispat etmesi istenemez. Zira hukukta menfinin ispatı olmaz.

GÜLEN SİYASİ POLEMİKLERDE TARAF OLMAYACAK

Sayın Fethullah Gülen’in kanun ve meşruiyet dışına çıkan hiçbir hareketi; icra etmesi, desteklemesi, yanında yer alması, onaylaması da mümkün değildir. Her kim de yasaların dışına çıkar suç işlerse, mutlaka cezasını görmelidir. Ülkemizde son günlerde birtakım polemiklerle, tahriklerle müvekkilim bir kavganın içine çekilmeye çalışılmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi, ülkemizin içine girdiği bu seçim sürecinde de Sayın Gülen siyasi polemiklere taraf olmayacak, kavga ve kaos isteyenlere prim vermeyecektir.

GÜLEN ÜSLUBUNU HİÇ BOZMAMIŞTIR

Ülkemiz birçok kez seçim süreci geçirmiştir. Demokrasiyi inkıtaya uğratma ve darbe teşebbüsleri de ilk defa görülmemektedir. Sayın Gülen aleyhindeki kampanyalar da yeni bir durum değildir. Ancak kamuoyu bilmektedir ki; Sayın Gülen tüm bu süreçlerde her zaman sağduyulu hareket etmiş; adaletten, hakkaniyetten hiçbir zaman

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir