Fenerbahçe, Trabzonspor ve Eskişehirspor’a 3 Yıl Avrupa’dan Men Cezası

Fenerbahçe, Trabzonspor ve Eskişehirspor’a 3 Yıl Avrupa’dan Men Cezası

UEFA Fenerbahçe, Trabzonspor ve Eskişehirspor’a Avrupa kupalarında üç yıl maç yapmama cezası geliyor.
UEFA şike soruşturması ile ilgili kararını vermek üzere. Taraf gazetesinden Mehmet Baransu’nun haberine göre;  UEFA, TFF’ye ölümü gösterip sıtmaya razı etti. Kulislerdeki bilgiye göre Türkiye’deki üç takım için Avrupa kupalarından men cezası yolda. Bu takımların Fenerbahçe, Trabzonspor ve Eskişehirspor olduğu iddia ediliyor.

FENERBAHÇE KÜME DÜŞÜRÜLECEKTİ
Olayın perde arkası ise işte şöyle: İddianame, birinci ve ikinci etik kurulu raporu, şike soruşturmasında savcılığın bilgilendirmesi ardından UEFA Disiplin Kurulu Türkiye ile ilgili toplantı yapıp, Milli Takım’a üç yıl, sekiz kulübe de beşer yıl ceza verilmesi kararını aldı. Ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de ligden düşürülmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na bilgi gönderdi.

ERZİK VE DEMİRÖREN GÖRÜŞMESİ
Bu gelişmeler üzerine federasyon, Şenes Erzik’e baskı yapıp bu kararların değiştirilmesi için UEFA’yla görüşme yapmasını istedi. Birkaç gün önce Şenes Erzik ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in bir görüşme yaptığı basına yansımıştı. Yapılan görüşmelerin ve pazarlıkların ardından milli takıma verilen üç yıl cezanın kaldırıldığı, cezalı sekiz takımın üç takıma, ceza süresinin de üçer yıladüşürüleceği belirtiliyor. UEFA Disiplin Kurulu’ndan bir yetkilinin de Türkiye’deki hükümete yakın bir isimle görüşüp olaylarla ilgili bilgi verdiği söyleniyor. UEFA Disiplin Kurulu yakın bir tarihte kararlarını TFF’ye ve kamuoyuna duyuracak.
UEFA Disiplin Kurulu’nun bu kararlarda bir değişiklik yapıp yapmayacağı, önümüzdeki günlerde belli olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM