Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 2 şerit kapatılacak

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 2 şerit kapatılacak

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde bugünden itibaren üç ay boyunca asfalt ve ıslah çalışması yapılacak. Ancak daha önce açıklandığı gibi çalışmalar sırasında 3 değil 2 şerit kapalı olacak.
 Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde bugünden itibaren iki şerit iki ay boyunca kapalı olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş uyardı: “İstanbul ciddi etkilenecek. Toplu taşımayı tercih edin.”
İstanbul’da trafik çilesi bugünden itibaren başladı.  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Haliç Köprüsü ve Ayamama Deresi’nde asfalt ve ıslah çalışmaları başlatıldı. 
24 saat 3 vardiya sürecek çalışmalarda FSM’nin her etapta 2 şeridi kapatılacak ve ve çalışmalar 17 Eylül’e kadar sürecek. İlk çalışma Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na geçişte yapılacak. Karşı yönden ek şerit uygulaması yapılacak. Boğaziçi Köprüsü’nde ise bu yıl çalışma yapılmayacak.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 4 aşamalı olarak yapılacak mastik asfalt üst yapı yenileme çalışmalarında; her aşamada bir yöndeki 2 şerit kapatılacak, kalan 6 şerit, her iki istikamette 3’er şerit, olmak üzere trafik akışı sağlanacak. Köprünün çalışılan kısımları, geceli-gündüzlü kapatılması zorunlu olacak.
HALİÇ’TEKİ ÇİLE 15 GÜN SÜRECEK
Haliç Köprüsü’nde ise 5 aşamalı olarak yapılacak mastik asfalt üst yapı yenileme çalışmalarında; ana köprüde çalışılırken ilave köprüler ile alternatif yollardan, ilave köprülerde çalışılırken ise ana köprü ile alternatif yollardan trafik akışı sağlanacak. Çalışmalar süresince metrobüs hattı sürekli açık tutulacak. Çalışmaların 15 günde bitirilmesi planlanıyor.
Ayamama Deresi ıslah çalışmalarının yapılacağı Mahmutbey batı kavşağında kapatılacak şeritler için servis yolları yapılacak ve mevcut yollar alternatif olarak kullanılacak.
TOPBAŞ: TOPLU TAŞIMAYI TERCİH EDİN
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi: ”Bu köprülerin asfalt yenileme düzenlemeleri, Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün çalışma alanı içerisinde. Köprülerin mutlaka periyodik bakımlarının yapılması gerekiyor. Tabi bu süreçler de maalesef kent hayatını önemli etkilemekte. Biz belediye olarak bununla ilgili tedbirler aldık. Ama ne kadar tedbir alırsanız alınız, esasında ana arterlerdir buraları, sürücülerimize çok önemli sorumluluk düşüyor.”
Topbaş, vatandaşların toplu taşıma araçlarına yönelmesinin yaşanan sıkıntıyı hafifletebileceğini anlatarak, ”Yoksa sıkıntıyı çekeceğiz, bu gerçek bizim de hoşumuza gitmiyor. Hele yazın turizmin en etkin olduğu bir dönemde, okullar tatil olmasına rağmen, çok fazla trafik olmayacağını düşünsek bile en nihayetinde İstanbul büyük bir şehir. Günde 2 milyon aracın hareket ettiğini düşünürsek, İstanbul ciddi etkilenecek. Ama bu kaçınılmaz. Çalışmalar hayırlı olur inşallah, fazla bir sıkıntı vermeden de İstanbulluların dualarıyla bunu çözeriz.” şeklinde konuştu.
Sürücüler yol durumu hakkında her türlü bilgiye www.kgmistanbulyol.com veya facebook.com/KGMIstanbulYol adresinden ulaşabilecekler. Vatandaşlar acil durumlarda ise 159 numaralı telefondan bilgi alabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM