Anasayfa / Siyaset Haberleri / Faruk Bayındır Apar Topar İhraç Ediliyor

Faruk Bayındır Apar Topar İhraç Ediliyor

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Habertürk ekranlarındaki Gün Ortası programında Didem Yılmaz’ın konuğu oldu ve MHP’deki kaset skandalı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Babuşcu, kaset skandalı sonrasında AK Parti’ye yapılan eleştirilerin haksız olduğunu söylerken, MHP tarafından kasetlerin ardındaki isim olarak açıklanan Faruk Bayındır’ın da kesin ihraç kararıyla Disdiplin Kurulu’na sevk edildiğini söyledi.

KASETLERLE HEDEFLENEN NE?

Babuşcu’nun konuşmalarından satır başları şu şekilde: “Yapılmak istenen mutfak çalışması MHP’nin genel başkanını değiştirmeye yönelik bence, aynı CHP’de yapılan gibi. MHP’de yeniden dizayn sözkonusu bunun temel nedeni de AK Parti’ye karşı daha güçlü bir MHP yaratmak. Bu şekilde bir taşla iki kuş vurmayı düşünüyorlar, hem MHP’de dizayn hem de AK Parti’ye karşı daha güçlü bir muhalefet. Ayrıca bunları yaparken de bu işin sorumluluğunu AK Parti’nin üstüne bırkarak kamuoyu nezdinde Ak Parti’yi kötü bir duruma düşürmek istiyorlar.

Görüldüğü kadarıyla şimdilik bu senaryo tutmadı. MHP lideri geri atmadı, partisinin onun çevresinde toparlandı ve bir mağduriyet psikolojisi oluştu gibi gözüküyor. Tabii bu kilitlenmeseçim sonrasında ne kadar kalabilecektir, bunu göreceğiz.

İstedikleri, halkın kafasına “AK Parti bu kasetleri yapanları bulabilir ama bilerek bulmuyor” düşüncesini yerleştirmek.

FARUK BAYINDIR NE OLACAK?

Faruk Bayındır, 2004-2009 yılları arasında Küçükçekmece’de Meclis Üyesi olarak bulunmuş fakat bu arkadaşımız teşkilatla aidiyet duygusu geliştiremediği için sonraki dönemde yaptığı Meclis Üyeliği başvurusnu değerlendirmemişiz, Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu olmuş değerlendirmemişiz ve nihayet vekil aday adaylığı olmuş değerlendirmemişiz. Bu hadiseyle adı geçtiği anda da kesin ihraç talebiyle disiplene sevk ederek, partimizle sadece üyelik ilişkisi olan bu kişinin ilişkisini kesmek adına adımımızı attık.

Deniyor ki Bakan Yazıcı adına sahte mail atan kişi hemen yakalandı bu kasetleri yayanlar neden yakalanmıyor. Ama o mail yurtiçinden atılmış. Yani o server Türkiye’de ve IP adresi hemen tespit edilebildi. Burada ise server yurt dışında, muhtemelen ya ABD’d eya da Kanada’da olduğu bilgisi var. Üstelik bu ülkelerdeki serverlardan IP adreslerini almak da, özellikle Kanada’da özel hayat yasaları nedeniyle, çok zor bir süreç. Yani yapılan işlemler doğru, savcı bakanlık üzerinden yurt dışındaki gerekli mercilerle iletişime geçmiş ancak süreç tabii ki hemen sonuçlanmıyor

{2}

Çok Okunan Haber

YORGUN DEMOKRAT BAŞKANLAR!

Derşah Nar ve Ahmet Yıldırım yazdı    Memleket sevdalısı olmak, iş yapmak, dürüst olmak, dayanışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir