ESET KATLİAM YAPTI

ESET KATLİAM YAPTI

Eset katliam yaptı: 115 ölü
Suriye’nin çeşitli kentlerinde cuma namazından sonra düzenlenen operasyonlarda çoğunluğu Humus’un Hula ilçesinde olmak üzere 115 kişinin öldüğü bildirildi.Suriye’nin çeşitli kentlerinde cuma namazından sonra düzenlenen operasyonlarda çoğunluğu Humus’un Hula ilçesinde olmak üzere 115 kişinin öldüğü bildirildi.


Suriye Genel Devrim Konseyi, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus’un Hula ilçesinde ordunun gerçekleştirdiği operasyonlarda çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 76 kişinin öldüğünü 200’den fazla kişinin yaralandığını, Hama’da 19 kişinin güvenlik güçlerince açılan ateşte yaşamını kaybettiğini duyurdu.


Halep’te 10, güneydeki Dera’da 4, Şam’ın banliyölerinde 3, Kuneytra, Tartus ve Lazkiye’de birer kişinin yaşamını yitirdiğini aktaran Konsey, rejimin Hula’da bir katliam gerçekleştirdiğini ve operasyonların birçok kentte devam ettiğini vurguladı.


Yerel aktivistler ise Hula ilçesindeki iletişim olmadığından dolayı kentten sağlıklı bilgi alamadıklarını ve operasyonların tüm şiddetiyle devam ettiğini söyledi.


Bazı ailelerin tüm fertleriyle öldürüldüğünü ifade eden aktivistler, ilçede durumun çok kötü olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
115 ölü

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM