Anasayfa / Siyaset Haberleri / Ertuğrul Kürkçü Tek Başına Parti Gibi

Ertuğrul Kürkçü Tek Başına Parti Gibi

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Bağımsız Mersin Milletvekili Adayı
Kürkçü’nün yoğun temas trafiği sürüyor

MERSİN- Emek ve Demokrasi Bloğu Mersin Milletvekili Adayı Ertuğrul Kürkçü, kentteki seçim büro açılışlarının yanı sıra, yurttaşlarla bir araya geldiği kurum ziyaretleri ile mahalle toplantılarını sürdürüyor. Kentin önemli bir dinamiği olan gazetecilerle bir araya gelen Ertuğrul Kürkçü, akşam saatlerinde de Merkez Yenişehir ilçesi Akkent Mahallesi seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Mersin’de seçim kampanyasını yoğun bir tempo ile sürdüren Kürkçü, beraberindeki heyetle birlikte gün içinde ilk olarak, kentin etkili gazetelerinden biri olan Yeni Güney Gazetesi Sahibi yazar ve işadamı Hamit İzol ile görüş alışverişinde bulundu. Kürkçü, ardından da Anadolu Basın Birliği (ABB) Mersin Şube Başkanı ve Haberci Gazetesi İmtiyaz Sahibi Selman Özipek ile bir araya geldi. Kürkçü’ye başarı dileklerini ileten Özipek, Meclis’e gitmesi halinde özellikle, AKP hükümetinin Akkuyu’da kurmayı planladığı nükleer santrale karşı mücadele etmesini istedi.
Yerel basının yaşadığı zorlukları da anlatan Özipek, Kürkçü’den sorunlarına tercüman olmasını istedi. Dünyadaki nükleer felaketleri hatırlatan Kürkçü de nükleer enerjiye karşı olduğunu, ancak Mersinlilerin de bu konuda kararlı bir duruş sergilemesi gerektiğinin altını çizdi. Bir gazeteci olarak yerel basının sorunlarını iyi bildiğini ifade eden Ertuğrul Kürkçü, önemli bir demokrasi dinamiği olan yerel medyanın, parçalı duruş yerine gücünü birleştirmesi gerektiğini vurguladı. Ertuğrul Kürkçü, gazetecileri ziyaretinin ardından BDP Yenişehir İlçe Örgütü tarafından düzenlenen gençlik şölenine katıldı, burada gençlerle sohbet etti, Bloğun amaç ve hedeflerini anlattı.

AKP’ye pabuç bırakmayacağız!

Emek ve Özgürlük Bloğu Milletvekili Adayı Kürkçü, akşam saatlerinde, Akkent Mahallesi seçim bürosunun açılışına katıldı. Kürkçü, yüzlerce kişinin katıldığı açılışta, kitlenin “Mersin seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılandı. Kitleye hitap eden Kürkçü, “Gece gündüz demeden, kendi siyasetimizi bıkmadan, usanmadan insanlarımıza anlatacağız. Türkiye’ye ve halklarımıza savaşı dayatan, barışın, kardeşliğin ve özgürlüğün sesini Meclis’e yansımasını engellemeye çalışan AKP zihniyetini sandığa gömeceğiz. Bunlara pabuç bırakmayacağız arkadaşlar” şeklinde konuştu.

Kürt halkının yanı sıra, Alevilerin, Pir Sultan Abdal’ın canlarının, sosyalistlerin, emekçilerin, demokratların, kalbi emekten ve özgürlükten yana olan herkesi blok etrafında birleştiğini belirten Ertuğrul Kürkçü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim mücadelemiz, Akdeniz’den Toroslara, Mersin’in her yanına yayılıyor. Bizi Mersin’in bir tek ilçesine hiç kimse sıkıştırmaz. Mersin bizimdir, Türkiye bizimdir, Diyarbakır, Tunceli, İstanbul, Ankara bizimdir. Biz bu memleketin sahibiyiz. İlk kez Türkiye’de politik bir hareket yeni bir şey söylüyor. Barışı kurmak için Cumhuriyeti yeniden kurmak, bundan daha devrimci bir proje yok. Bizler aslında, barışçı yoldan hem savaşı önlüyoruz, hem de bir devrim gerçekleştiriyoruz.”
Kürkçü, halka hitabının ardından “Ankara bekle, Kürkçü geliyor” sloganları altında ve kadınlarla birlikte kurdeleyi keserek Akkent Seçim Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Mersin Bağımsız Milletvekili Adayı
Ertuğrul Kürkçü Basın Bürosu
İletişim: 0324 237 2787 – 0554 499 5299
E-mail: ertugrulkurkcu.mersinaday@gmail.com
Web: www.ertugrulkurkcu.org

{2}

Çok Okunan Haber

BU FOTO TARTIŞILIYOR

Erdoğan yanlısı basın Ecevit – Clinton toplantısında Ecevit’e çok yüklenmişlerdi. Halbuku foto azizliği idi. tıpkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir