Anasayfa / Siyaset Haberleri / Ergenekonculara CHP Şoku

Ergenekonculara CHP Şoku

Şok gelişme! Tuncay Özkan ve Hanefi Avcı Aday Olamadı!

Devrimci Karargah ve Ergenekon tutuklusu iki ismin güvendiği dağlara kar yağdı.

CHP, Hanefi Avcı ile Tuncay Özkan’ın milletvekili aday adayı olma talebini, “parti üyesi olmadıkları” gerekçesiyle geri çevirdi. Devrimci Karargah Örgütü davasının tutuklu sanığı eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ile Ergenekon davasının tutuklu sanığı gazeteci Tuncay Özkan’ın CHP’den milletvekili adayı olmak için yaptıkları başvuru, “parti üyesi olmadıkları” gerekçesiyle reddedildi.

ÖZKAN ŞAŞKIN

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de dün ”Hanefi Avcı CHP’den aday olduğu an ben istifa ederim, çok net söylüyorum” açıklaması yaptı. Başvurusunun kabul edileceğini düşünen Özkan’ın bu kararla büyük şaşkınlık yaşadığı belirtildi. Özkan’ın İstanbul 1. bölgeden bağımsız aday olmayı düşündüğü öne sürüldü.

HABERAL DA SORUN YOK

Diğer Ergenekon tutuklusu Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın aday adaylığıyla ilgili bir sorunun olmadığı öğrenildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kedi olarak gösteren karikatüre açılan davayı reddeden İstanbul 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Mithat Ali Kabaali de aday adayı oldu.

4 BİN 500 BAŞVURU

12 Haziran’daki seçimlerde CHP’den aday olmak isteyenlerin sayısı ise 4 bin 500’e ulaştı. Başvurular arasında bazı isimler şöyle: “Önder Sav (Ankara 1. bölge), Savcı Sayan (İstanbul 3. bölge), Ümit Zileli (İstanbul 1. bölge), Aydın Ayaydın (İstanbul 3. bölge), Melda Onur (İstanbul 2. bölge), Emre Saltuk (İstanbul 3. bölge), Can Gebetaş (İstanbul 1. bölge), Sedat Tatar (Kocaeli), Veli Özdemir (Ankara 2. bölge), Bülent Seyhan (İstanbul 1. bölge), Ali Öztunç (İstanbul 1. bölge), Bülent Kerimoğlu (İstanbul 3. bölge), Kasım Kolcuoğlu (İstanbul 3. bölge), Fethi Demiröz (Mersin), Mustafa Özbek (Kırıkkale), Ahu Özyurt (Bursa).

{2}

Çok Okunan Haber

EZBERLER,KLİŞELER, PARADİGMALAR DEĞİŞİYOR!

Mirza Turgut yazdı Siyasetçi, sivil toplum ve meslek örgütleri yöneticilerinin tamamının zihin haritaları, soğuk savaşın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir