Anasayfa / Siyaset Haberleri / Erdoğan’ı ŞOK eden soru

Erdoğan’ı ŞOK eden soru

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Irak ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Bir gazetecinin “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bedelli askerliği savunurken ‘Askerlik adam öldürme sanatı. Kısa dönemlere bunu mu öğreteceğiz?’ sözleri hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine şaşkınlığı yüzüne yansıdı.

ŞAŞIRDIM, ÇOK YAKIŞIKSIZ BİR AÇIKLAMA

Erdoğan, şunları söyledi: “Valla bir siyasi lider böyle bir ifade kullanmışsa bana sadece böyle bir durum karşısında ‘şaşırdım’ demek kalır. Yani askere giden herkes adam öldürme sanatını öğrenmek için mi gidiyor. Asker hangi görevlerle mücehhez olarak döner bellidir. Adamı öldürmek için de özel bir eğitimden geçmeye gerek yok. Zaten böyle bir eğitimi almayanlarında nasıl adam öldüğünü görüyoruz. Eğer böyle bir şey söylemişse çok yakışıksız, bir siyasi partinin genel başkanı olan şahsa bu tür bir açıklama kesinlik yakışmaz.”

BAHÇELİ’NİN DEVLETİ YÖNETMEK GİBİ BİR DERDİ YOK

“TÜSİAD anayasa taslığı hazırladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Bu hükümetin siparişidir’ dedi.  Bu konu neler söyleyeceksiniz?” sorusuna Erdoğan şöyle cevap verdi: “Biz 12 Eylül’de STK’lardan sivil anayasa için taslak istedik. Bu konuda çalışmamız oldu zaten. Ama Sayın Bahçeli’nin bu ülkede devleti yönetmek gibi bir derdi yok. Devleti yönetmek gibi bir derdi olanın bu ülkede neler yaşanıyor, hangi konularda sorunlar var, gibi konularda çalışması gerekir. Sorduğunuz zaman bizim anayasamız hazır, diyor. Anayasa hazırsa açıklarsın. Komisyona adam ver talebine olumlu bakmaz. Bunlarla yola çıkılmaz.”

Dursun Kabaktepe’nin haberi
 
{2}

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir