Anasayfa / Siyaset Haberleri / Erdoğan’ı Gülümseten Pankart

Erdoğan’ı Gülümseten Pankart

Başbakan Erdoğan, Siirt’teki seçim mitinginde seçmenlere hitap ediyor..Yine muhalefete yüklenen Erdoğan’ın hedefinde Kemal Kılıçdaroğlu vardı.. “Sayın Kılıçdaroğlu’nun istismar ve yalanlarından bıktık” diyen Erdoğan “Çok da pişkin yüzü de kızarmıyor” diyerek CHP liderine yüklendi.. Erdoğan’ın konuşmasında satır başları..

Başbakan Erdoğan’ın Siirt mitingi

Konuşmasına “Eniştenize sahip çıktığınız için sizlere en kalbi şükranlarımı sunuyorum” diyerek başlayan Erdoğan, Siirt’e, Siirtli kardeşlerine sevdalı olduklarını söyledi. Erdoğan, Siirt’in tarih boyunca medreseleriyle, ilim yuvalarıyla, alimleriyle, eserleriyle dünyaya yön verdiğini belirtti.

KILIÇDAROĞLU’NA ÇATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birkaç hafta önce Siirt’e geldiğini anımsatan Erdoğan, “Önce Veysel Karani Türbesi’nde kameraların önünde duasını etti. Allah kabul etsin. Bu meydanda Siirtlilere, bana hakaret etmek isterken ölçüyü, izanı kaçırarak, aşarak içindeki hezeyanı ortaya dökerek, ’Statükonun Allah’ı Ankara’dadır’ dedi. Rabbimize edepsizce dil uzattı. Siirt, buna gereken cevabı verdi, Siirt bu edep dışılığa gereken cevabı verdi, ama bunların çoğu aynı” dedi.

BİZ HİZMETKAR OLMAYA GELDİK

İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı girişinde, “Her nefis ölümü tadacaktır” yazdığını anımsatan Erdoğan, şunları söyledi: “Profesör bir bayan bunun için ’çok sinir bozucu’ diyor. Profesör olmuş, ama bunun ayet olduğunun farkında değil. Zannetti ki herhalde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın sözü. Halbuki yarın ölecek, öldüğü zaman, tabutun üzerinde bir örtü o örtüde ne yazıyor? ’Her nefis ölümü tadacaktır’. Yarın hepimiz ölmeyecek miyiz? Öleceğiz. Hocaefendinin önüne geleceğiz, musallaya koyacaklar bizi. cumhurbaşkanı bile orada. Hocaefendi cumhurbaşkanı, başbakan, trilyarder, profesör niyetine mi diyecek? Er kişi, hatun kişi niyetine diyecek. Gerçek eşitlik, gerçek adalet orada. Orada ayrım yok. Kefenin belli, atlastan kefen var mı? Patiskadan kefen. Kefene saracaklar, ondan sonra da iki metreküp mezara koyacaklar. Ondan sonra da zaten yanına da bir daha kolay kolay uğramazlar. Geride bir şey bırakmışsan hayırla yad edilirsin, bırakmamışsan ’bundan kurtulduk’ derler. İşte ’Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş meğer’. Bunu yapacağız. Bu yola bunun için çıktık. Onun için biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.”

KILIÇDAROĞLU PİŞKİN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “istismarından” bıktıklarını ifade eden Erdoğan, “Yalanlarından bıktık. Akşam yalan, sabah yalan. Artık cevap yetiştirmeye, takip etmeye ne benim ne arkadaşlarımın gücü yetiyor. Çok da pişkin, yüz kızarmaz, böyle bir yapısı var” diye konuştu.

Biliyorsunuz, bu benim Başbakan olarak Siirt’e 15 defa gelişim. Bu gelişimde yine elim boş gelmedim. 32 eser Siirt’e kazandırmış ve açılışını yapmıştık. Yarın Van’da mitingimizi yapacağız. Siirtli kardeşlerimin, özellikle Van mitingini dinlemelerini de rica ediyorum.

{3}

BEĞENDİ AMA KALDIRTTI

“Hoşgeldin enişte” pankartlarıyla karşılanan Erdoğan, mitingde, kalabalığın arasında gördüğü Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi gösteren afişi önce beğenisini gösterdi sonra da kaldırılmasını istedi.

Siirt benim için çok önemli.. Ben bu meydanda şiir okuduğum için hapse girdim.. O günkü Siirt’i ve bugünkü Siirt’i iyi biliyorum Yiğit düştüğü yerden kalkarmış.. Beni parlemantoya yine siz yolladınız..Çünkü sizler bu eniştenizi yalnız bırakmadınız ve yüzde 84’le parlomentoya götürdünüz..Şimdi Siirt’in kendi ayakları üzerine kalkmasından rahatsız oluyorlar. Siirt’te üniversite haricinde yol yoktu. Buraya üniversiteyi kim kazandırdı. Siz üniversite dediniz biz yaptık.. Duble yolları kim kazandırdı. Şimdi yeni 200 yataklı

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir