Anasayfa / Siyaset Haberleri / Erdoğan’dan Tuğluk’un sözlerine sert tepki

Erdoğan’dan Tuğluk’un sözlerine sert tepki


Başbakan Erdoğan, Aysel Tuğluk’un sözlerine çok sert yanıt verdi.

Erdoğan’dan Aysel Tuğluk’un sözlerine sert tepki

Başbakan Erdoğan, Tuğluk’un sözlerine Osmaniye’den son derece sert bir yanıt verdi: “Ne Kuzey Afrika’da, ne Ortadoğu’da olanla bunların yakından uzaktan alakası yok. Bir defa, oralarda bir demokratik ortam söz konusu değil. Parti kurmaktan tutun da seçimlere yapmaya kadar bunların hiçbirisi mümkün değildir. Otokratik bir yapı mevcuttu. Türkiye’de ise demokratik bir yapı var. Bunlar demokratik yollarla iktidara gelemeyeceklerini gördükleri için maalesef antidemokratik yollarla ve tam aksine oralarda yıllar yılı halkların ezildiği, halkların şikayetçi olduğu yöntemi kendileri için çıkış yolu olarak görüyor.

MOLOTOF ONLARIN YANINDA DURABİLİYORSA..

Şu anda BDP’nin mantığı budur. BDP demokratik yollarla değil, terör örgütü destekleriyle bir yere varmanın gayreti içinde, desteği orada bulmaktadır. Eğer 3 tane teröristin yanında kalkıp da BDP’li bir milletvekili, maskeyle yüzleri kapalı olan, ellerinde molotof kokteyl ile onların yanında durabiliyorsa, parti teşkilatlarından molotof kokteyl ile bir yerlere taşınıyorsa, belediyelerden molotof kokteyl halkın üzerine atılıyorsa, burada düşünüp, şöyle bir geleceği iyi değerlendirmemiz lazım. Yaklaşık 20-25 katrilyonu bulan bir yatırım Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yapılmıştır. Bunların olduğu bir süreci bu şekilde değerlendirmenin çok yanlış olduğunu, bunun farklı bir şekilde meydan okuma yöntemidir ki, bu yöntem demokratik bir yöntem değildir. Benim halkım da bunu en güzel şekilde değerlendirir.”
Adam öldürerek başa gelmek eşkıya işidir

Kastamonu’da konvoyuna yönelik saldırıyı sert sözlerle eleştiren Başbakan, “Bunlar taşeron, bunlar ihale aldılar aldıkları ihalenin gereğini yerine getiriyorlar. Hangi çeteyse, hangi terör örgütüyse, hangi kirli odaksa bu alçaklığın hesabını soracağız” dedi

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir