Anasayfa / Siyaset Haberleri / Erdoğan: SSK’ya akrabanı aldın mı

Erdoğan: SSK’ya akrabanı aldın mı

Başbakan Erdoğan’ın Balıkesir konuşması

Erdoğan, CHP liderini SSK dönemindeki faaliyetlerinden ötürü sert sözlerle eleştirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürülüğü yaptığı dönemi Balıkesir’de sert bir dille eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun akrabalarını işe aldırdığını iddia etti.

Başbakan Erdoğan, ‘Madem dürüstsün, madem Gandi’sin açıkla o zaman. 1998 yılında senin onurunla kimler işe alındı? Bu kişilerin soyadları ile senin eski soyadın ve eşinin soyadı arasında nasıl bir durum var? Hadi açıkla.. Madem o kadar dürüstsün bunların hesabını ver. Biz bunları parlamentoda da söyledik. Ama yüzleri kızarmıyor’ dedi.

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’yla ilgili SSK iddiası

İşte Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları:

Şu anda bütçede en büyük pay eğitim ve sağlıkta. Savunma altıncı sıraya geriledi..

Bizden önce gençlere ne veriyorlardı, 45 lira. Aman yarrabbi bu gençler dilenci mi? Biz ne veriyoruz 345 lira. Fark bu.. Eğitim teknolojisinde kara tahta dönemini geride bırakıyoruz. Elektronik kitap uygulamasına geçiyoruz. Engelleri ortadan kaldırıyoruz.

ŞİMDİ BENİM VATANDAŞIM İSTEDİĞİ HASTANEYE GİDİYOR

Sağlıkta geldik hal ortadaydı. Herkesin ayrı ahstanesi vardı. Dedik bu ayrımcılığı kaldıracağız. CHP dedi ki birleştiremezsin? Niye birleştiremeyelim? İnanın parlamentoda savaş verdik savaş. Sonra bizim dediğimiz oldu. Şimdi benim vatandaşım istediği hastaneye gidiyor mu? Gidiyor..

Tutmuşlar Hastane’de grev yapıyorlar. Hastanede grev olur mu? Bu hep CHP zihniyetiyle beraber hareket ediyorlar.

SSK’DAKİ BAY KEMAL DÖNEMİ

Bir de SSK’da Bay Kemal dönemi vardı. İlaç kuyruklarını anlatmama gerek var mıydı? Anlatmama gerek var mı? Sen benim vatandaşlarıma ilaç veremiyordun şimdi hangi keseden anlatıyorsun?

HANGİ AKRABALARINI İŞE ALDIN AÇIKLA

Hani yolsuzlukların üzerine gidiyorum diyor ya? Elimdeki belge boş değil.. Altında kapı gibi Kılıçdaroğlu’nun oluru var. ÖSYM tarafında sınav günlerinin yoğun olduğu 1998 tarihinde sınavların gecikebileceği, söz konusu pozisyonlara başvuranların değerlendirilmesi deniliyor. O pozisyonlara kimleri atadınız. Sizin eski soyadınızla ve eşinizin soyadıyla kaç kişiyi işe aldınız? Dürüstsünüz ya, Gandi’sin ya bu sorulara cevap ver. Bu soruları parlamentoda sorduk cevap alamdık.

MALUM CEPHE YİNE İTTİFAK HALİNDE

Tıpkı geçmişte olduğu gibi, MHP, CHP, BDP, terör örgütü ve Ergenekon yanlarına bir kısım medyayı alarak aynı hizaya geçtiler. Bir konuya daha değinecem.

Son zamanlarda YGS soruları üzerinden bir kampanya yürütülüyor. Burada başı kimler çekiyor CHP ve MHP.. Bunlar 1.7 milyon gencimizin zihnini bulandırarak buradan nemalanmaya çalışıyorlar. Sevgili Balıkesirliler; şifre iddiasının altında aslında başka bir şifre var; nedir bu şifre? Ak Parti’ye karşı bir karalama kampanyası şifre bu. O kadar pervasız o kadar acımasız o kadar düşüncesizler ki Ak Parti’ye karşı başlattıkları bu kampanyada 700 bin gencin umutlarını söndürmekten çekinmediler.

BAZI KÖŞE YAZARLARINA YAZIKLAR OLSUN..

Bazı köşe yazarları tutup Kılıçdaroğlu’nun iddiasıyla elektronik posta atılmış ÖSYM’ye.. yazıklar olsun onlara..  Ya bir insan utanmadan sıkılmadan, arlanmadan arka arkaya bu kadar yalanı nasıl söylüyor? Bu nasıl bir yalan söyleme yeteneğidir. Eğer yürüyen yalan görmek sitiyorsanız Kılıçdaroğlu’na bakın. Yav seni

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir