Anasayfa / Siyaset Haberleri / Erdoğan MHP’ye Çorum’dan Yüklendi

Erdoğan MHP’ye Çorum’dan Yüklendi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Bu vatan 780 bin kilometrekare. Biz burada ameliyat yaptırmayız. Burayı bölmek isteyenlere asla müsaade etmeyiz” dedi.

Erdoğan, partisince Çorum Abide Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

12 Eylül’de yapılan halk oylamasında Çorum’dan çıkan yüzde 68 oy için vatandaşlara teşekkür eden Erdoğan, Çorum’un kadim bir tarihe ve kadim bir medeniyete sahip olduğunu belirtti.

Çorum’u ”Alimlerin Şehri” olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan, 3 Kasım 2002’de çıraklık dönemlerinin başladığını, 2007’de kalfalık dönemine geçtiklerini, 12 Haziran’dan sonra da ustalık dönemine başlayacaklarını dile getirdi. Mimar Sinan gibi yola çıktıklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, ”Onların izinde gidiyoruz, onların rotasında gidiyoruz, onlara layık olacağız ve Türkiyemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız inşallah” dedi.

8,5 yıl önce ayakları üzerinde zor duran, bugün ise dimdik, sapasağlam, gururla, onurla yükselen bir Türkiye olduğunu vurgulayan Erdoğan, ”8,5 yıl önce kendisine yetemeyen bir Türkiye vardı. Bugün dünyanın her yerinde mazlumlara, mağdurlara el uzatan bir Türkiye var. 8.5 yıl önce krizlere mahkum bir Türkiye vardı, bugün tarihin en büyük finans krizlerinden birini atlatan, hem de kendi aylakları üzerinde duran bir Türkiye var” diye konuştu.

İktidarı, CHP’nin yavrusu olarak nitelendirdiği DSP ile MHP’nin de bulunduğu koalisyondan aldıklarını anımsatan Başbakan Erdoğan, bu dönemde IMF’ye 23,5 milyar dolar borç yapıldığını anlattı. Bu borcu 5 milyar dolara düşürdüklerini dile getiren Erdoğan, ”İstesek şu anda hemen çıkar öderiz. Ama ekonomide finans yönetimi diye bir şey var. Biz bunu çok ucuza almışız. Çok ucuza aldığımız için de önümüzde 2013’ün Nisan’ına kadar bir süre var. Rahatlıkla biz o parayı yatıracağız” dedi.

AK Parti Hükümeti’nin 3 yılı aşkın bir süredir IMF ile standby anlaşması yapmadığını da hatırlatan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

”Çünkü biz bize yetiyoruz. Bizden önce bunlar 9 ay vade ile kredi bulamıyorlardı. Şimdi bize ‘9 yıl mı istersiniz gelin verelim’ diyorlar. Şimdi buradayız, neden? Çünkü Türkiye artık güvenilir bir ülke. Burada istikrar, güven var. Bu ülkenin parası bugün değer ifade ediyor.

Ah benim kardeşlerim, bu MHP ne yapmadı.. Bizim paramızı pul yaptı. Bunlar birin yanına, akşam yattılar sabah kalktılar, bir sıfır koydular. Bir sıfır, bir sıfır 6 tane sıfır koydular. Eskiden milyonere zengin denirdi. Biz eskiden delikli kuruşla tuvalete giderdik. Bir liraya tuvalete giderdik ama öyle bir hal oldu ki bir milyona tuvalete gider hale geldik, lüks yerlerde 2 milyon-3 milyon. O hale getirdiler bizi. Bak nereden nereye düşürdüler bizi. Biz ‘6 sıfırı atacağız’ dedik, ‘atamazsınız’ dediler. ‘Atarsanız enflasyon patlar’ dediler. Hayır ‘atacağız, göreceksiniz’ dedik,. Hatta bir köşe yazarı, bunların içinde duayen olan bir köşe yazarıdır, ‘atsınlar ben Taksim’de anıracağım’ dedi. Nerede? Herhalde şu anda evinin içinde yapıyor o icraatı. Enflasyon patlamadı, çatladı. Yüzde 30’du şimdi enflasyon yüzde 4’te. Biz buyuz. Önce bir oturup düşünmeleri lazım, çünkü yere sağlam basarak konuşuyoruz.”

”MHP ‘milliyetçiyiz’ diyor. Peki senin milli paranı niçin pul yaptı” diye soran Başbakan Erdoğan, o dönemde Merkez Bankasının kasasında 27.5 milyar dolar olduğunu, bunların yarısının da Avrupa’daki işçilerin parası olduğunu, şimdi ise Merkez Bankasının kasasında 95 milyar dolar bulunduğunu dile getirdi. Başbakan Erdoğan, ”Hey gidi Bahçeli. Bunları nasıl görmezlikten gelirsin. Bereket burada. Sen 21 bankayı batırdın, fona devrettin. Bunun da parasını benim halkıma ödettin, 40 milyar dolar bu milletin cebinden çıktı. Benim Çorumlu, İskilipli, Alacalı çiftçi kardeşimin cebinden çıktı.

Bunlara dersi 12 Haziran’da verecek miyiz? Gümbür gümbür verecek miyiz? Bunlar bu dersi alsınlar ki milletin kar

Çok Okunan Haber

BU FOTO TARTIŞILIYOR

Erdoğan yanlısı basın Ecevit – Clinton toplantısında Ecevit’e çok yüklenmişlerdi. Halbuku foto azizliği idi. tıpkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir