Erdoğan: Eşim Beşiktaş’lı diye boşayayım mı

Erdoğan: Eşim Beşiktaş’lı diye boşayayım mı

Başbakan’ın Trabzon’dan sesleniyor.

Başbakan Erdoğan’ın Trabzon konuşmasının satır başları:

Artvin’de bize taş atanlarla Hakkari’de taş atanlar aynı zihniyet. CHP Hakkari’de Türk bayrağı eline alamadı. CHP, MHP, BDP el ele vermiş Ak Parti karşıtlığı yapıyor. Bizim rotamızı millet çizdi millet. Biz Trabzon’la acılar üzerine konuşmak istemeyiz. Biz Trabzon’dan düz konuşuruz, gönül diliyle konuşuruz. Bu benim başbakanlık dönemimde Trabzon’a 25’inci gelişim. Trabzonu suyolu ettik. Çünkü biz size sevdalıyız. Bizim size aşkımız var. Trabzonlu’ya aşığız, tutkuluyuz.  

Biz tüm insanları Yunus’un diliyle, ‘Yaradanı severiz yaradandan ötürü diye severiz.’

Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı altında tek milletiz. Tek bayrak dedik.  Tek vatan dedik ve bu vatanda kimseye ameliyat yaptırmayız. Biz devlet içerisinde devlet tanımıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti hepimizin devleti.

Biz etnik milliyetçiliğine karşıyız. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı diyoruz. Bir ırkı bir diğer ırka üstün tutamayız. Tutarsak ayrımcılık olur. Biri Türk milliyetçiliği yapıp oy almaya çalışıyor biri de Kürt milliyetçiliği.. Temsilci değil sadece istismar ediyorlar.

İktidara geldiniz 3.5 yılda kaçıp gittiniz. 3.5 yılda bu MHP Trabzon’a ne verdi ya.. Bölgesel milliyetçiliğe de karşıyız. Batı’ya ne geliyorsa Doğu’ya da o geliyor. Trabzon’a gelmek için bu dağlarda 12 tane tünel açtık. Biz Ferhat’ız Ferhat siz de şirin..

Güya Fenerbahçe’yi ben şampiyon yapmışım. Ve bazı gençleri sokaklarda yürütüyorlar onlar belli zaten. Şu partilidir dememe gerek yok siz anlıyoruz. Bir tane pankart asmışlar biz Fenerbahçeli Başbakan istemiyoruz diyorlar. Benim eşim Beşiktaşlı eşimi mi boşuyacağım. Torunlarım Trabzonsporlu.. Rizespor şampiyon olamadı. Madem o kadar kudretliydim Rize niye süperlige çıkmadı. Ordi vurdi vurdi birinci lige çıktı. Bizim Trabzon’la aramızı açmaya çalışan bu gafillere sandıkta bir ders verelim.

Biz Trabzon’a kısa sürede iki ayrı organizasyon gerçekleştirdik. Trabzon kupayı kaldıramayınca ellerini ovuşturanlar bayram ettiler. Bugün de rant devşirme gayreti içerisinde. Hiç kimse benimle Trabzonspor arasına giremez.

Alex gelmiş beni ziyaret eder, arkasından Trabzon’un başkanı geldi beni ziyaret etti. Avrupa Kupası maçı için dediler ki bizim stadımız yetersiz. Biz 6 trilyon destek verdik bu maçlar burada oynanacak.

Trabzon’u sproun başkenti yapmak için çok büyük çaba sarf ettik.

Bunlar milliyetçi falan değil bunlar kafatasçı, ırkçı. Milliyetçilik bu milletin haklarını korumak ve yüceltmektir.

Medya korkuyor bu Ak Parti daha güçlü gelirse ne olur diye.. Merak etmeyin ya birlikte çalışalım Türkiye daha iyi olur. Bahçeli senin döneminde 21 banka battı bedelini benim Trabzonlum ödedi.

Bunları anlatalım ki 6-0’la Ak Parti sandıktan birinci çıksın. Burada Fındık’la ilgili bazı rakamlar vereyim. 2000’de Fındık alımı 1.7 dolardı, 2001’de 1.01 dolar, Ak Parti döneminde 1.8 dolara, 2004’te 3.2 dolara, 2005, 2008’e kadar devam ettik. Fındık üreticisinin yüzünü güldürdük güldürmeye devam ediyoruz. Fiskobirlik’in borcunu biz sildik. Şimdi yine sıkıntı var. tuttuk 2bin 500 ton alım desteği veriyoruz. Bunlar proje bilmez sadece istismar bilir. Ak Parti döneminde emekliler altın çağını yaşadılar..

Biz emenatçiyiz, biz sizin efendiniz olmak için gelmedik sizin hizmetkarınız olmak için geldik. Sözleşmeli öğretmenlerle ilgili bir aydır çalışma yapıyoruz. bu konudaki müjdeyi kısa bir süre sonra vereceğiz. Bize güvenin, diğerleri gibikuru sıkı atmayız. Bizim sırtımızda yumurta küfesi var.

Hazırlıklarımız tamam, inşallah seçimlerden sonra Trabzon’u da büyükşehir yapacağız. Bunun için bizim MHP’ye CHP’ye bakmamıza gerek yok. Kılıçdaroğlu orada Çorum’a gidiyor ‘şu Sungurlu’yu il yapın’ diyorlar yaptım gitti.

Sana demez

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM