Anasayfa / Siyaset Haberleri / Engin Alan’ı Kim Aday Yaptırdı

Engin Alan’ı Kim Aday Yaptırdı

Görev yaptığı dönemde muhafazakar insanlara karşı yürüttüğü faaliyetler sebebiyle büyük tepkilere sebep olan ve  Devlet Bahçeli tarafından MHP’den milletvekili adayı yapılan Balyoz Sanığı Engin Alan’ın niçin aday gösterildiği ortaya çıktı. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Ergenekon sanığı Yalçın Küçük tarafından yönlendirildiği iddiaları bugün birinci ağızdan doğrulandı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci Ergenekon davasının bugün görülen 122’nci duruşmasına katılan Yalçın Küçük,  kaset depremi sebebiyle sıkıntılı günler geçiren MHP liderini zor durumda bırakacak itirafa imza attı.

Oda Tv soruşturması kapsamında tutuklanan Ergenekon sanığı  Küçük, “O kadar memnunum ki, bana ne yapabilirsiniz ki?” şeklinde çıkış yaptıktan sonra soruşturma savcısı Zekeriya Öz’ün, “Sonunda bunu da başardın. Ergenekon’dan milletvekili çıkardın.” dediğini söyledi. Küçük, “Beni geç tutukladıklarını söylediğimde ‘Yok, tam zamanında’ dedi. Evet Engin Alan Paşa’yı ben milletvekili adayı çıkardım. Eğer tutuklanmasam Hasan Atilla Uğur Albay ile Tuncay Özkan’ı da çok sağlam yerlerden milletvekili adayı çıkaracaktım.” diye konuştu.

Terör örgütü PKK’nın kamplarında teröristbaşı Abdullah Öcalan ile samimi fotoğrafları bulunan Yalçın Küçük’ün, MHP lideri Devlet Bahçeli üzerindeki etkisi kafalarda soru işaretlerine sebep oldu.

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir