EHEC ?

EHEC salgınının yeni şüphelisi fasulye
 
Avrupa’yı etkisi altına alan EHEC salgınından ölenlerin sayısı 22’ye yükselirken, Aşağı Saksonya Tarım Bakanı Gert Lindemann, salgının kaynağının “Almanya’daki bir organik besin çiftliğinde üretilen soya filizleri olabileceğini” belirtti.
 
Lindemann, Hamburg ve Hannover kentleri arasındaki Uelzan bölgesinde bulunan çiftlikte üretilen soya filizleri ve diğer filiz çeşitleri üzerinde yapılan ön testlerin sonuçlarının beş eyalette görülen bakterinin sorumlusunu ortaya çıkarmış olabileceğini belirtti.


Lindemann, “Son birkaç saat içinde dikkatleri bu çiftliğe çeken belirtiler giderek arttı” derken, kesin sonuçların bugün ilerleyen saatlerde geleceğini ifade etti. Tarım Bakanı ayrıca, “Almanya’nın EHEC bakterisinin bugüne kadar keşfedilmiş en yeni ve tehlikeli türüyle mücadele etmek konusunda zorlandığını” kabul etti.


Hamburg’da düzenlenen basın toplantısında, eyalet Sağlık Bakanı Cornelia Storcks “yerel yetkililerin yetersiz kalan doktor sayısına çözüm bulmaya çalıştığını” belirtti. Şu ana kadar 12 ülkede tespit edilen ölümcül EHEC bakterisi, 2 binden fazla insanın hastalanmasına yol açtı.


{2}

Çok Okunan Haber

BU FOTO TARTIŞILIYOR

Erdoğan yanlısı basın Ecevit – Clinton toplantısında Ecevit’e çok yüklenmişlerdi. Halbuku foto azizliği idi. tıpkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir