EDP’den Erdoğan’a Kürtaj ve Uludere Cevabı

EDP’den Erdoğan’a Kürtaj ve Uludere Cevabı

EDP Genel başkanı Başbakan Erdoğan’ın kürtaj ve Uludere benzetmesine cevap verdi,

İşte o açıklama:
Başbakan kadınlara her vesile ile üç çocuk doğurun diyor, şimdi sayıyı beşe çıkardı. Uludere katliamının 150.gününde kürtajın cinayet olduğunu, her kürtajın bir Uludere olduğunu söylüyor.
 
Bugüne kadar sürekli kadınların bedenleri ve kaç çocuk doğurmaları konusunda ilkeler vaz etmeye pek meraklı olan Başbakan şimdi de kadınların kürtaj olma hakkına kafayı takmışa benziyor.
 
EDP olarak kadını milliyetçi ve muhafazakar politikalarının nesnesi olarak gören bu anlayışı kınıyoruz. Hükümetler, kadınların bedenlerine ve özgür iradelerine müdahale edemez. Kadınlar, kaç çocuk doğuracağına, nasıl doğum yapacaklarına  kendileri karar verir. Başbakana kürtajın bir hak olduğunu hatırlatıyoruz. Bu hak, kadınların kendi yaşamları ve bedenleri üzerinde söz ve karar sahibi olmalarının en doğal sonucudur.
 
Başbakan Erdoğan, siyasal yaşamının kara lekesi olarak duran Uludere Katliamına ilişkin bütün Türkiye’ye hesap vermesi gerekirken, lekeyi daha da koyulaştırıyor. Başbakan hedef saptırmasın: Ne EDP, ne de kadınlar Katliamın sorumlularının bulunmasını ve yargılanmasını istemekten vazgeçmeyecek.
 
Kadınlar da Kürtler de bu topraklarda özgür yaşayacak.
 
EŞİTLİ VE DEMOKRASİ PARTİSİ 
GENEL BAŞKANI 
FERDAN ERGUT

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM