Dr. Hüseyin Çamak CHP’den Aday Oldu

Dr. Hüseyin Çamak CHP’den Aday Oldu

Mersin’in tanınmış doktorlarından Hüseyin Çamak CHP’den Milletvekili adaylık başvurusu yapıyor..
Yıllardır Mersin’de İç hastalıkları uzmanı olarak görev yapan Çamak’ı, tanımayan kimse neredeyse yok..
Çamak, Dr olarak verdiği hizmetleri şimdi Milletvekili olarak başka bir platformda vermek isitiyor..
Çok iddialı projelerle ortaya çıktı..
Mersin CHP il binası önünde Adayadaylığını açıkladığında projelerini de tek tek kamuoyu ile paylaştı..

2007’DE ÖN SEÇİM BİRİNCİSİ

Hüseyin Çamak 2007 yılında yapılan genel seçimde de CHP’den aday olmuştu. Delegelerle yapılan ön seçimde Mersin merkezden birinci çıkmış, ancak Tarsus’tan istediği oyları alamayınca sıralamada gerilere düşmüştü..

Çamak’ın adaylık başvurusu yapmasıyla birlikte Mersin CHP’de tüm dengeler değişti.. Gelen bilgilere görü Hüseyin Çamak’ın ilk dört arasında olabileceği ifade ediliyor..

HÜSEYİN ÇAMAK İÇİN NE DEDİLER?

“Hüseyin Çamak yardımseverliği ve alçakgönüllülüğü ile halk arasında benimsenen bir isim. Tabiri caizse Dr. Çamak Mersin’in Robin Hood’udur. Herkesin yardımına koşar. Güvenilirliği, dürüstlüğü, insan haklarına saygısı, çalışkanlığı ve vizyonu ile siyasette de başarılı olacağına şüphem yok.”

Mustafa Güler – MESİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı

“Hüseyin Çamak Mersin’de tanınmış, sevilen ve sayılan bir doktorumuz. Sayın Çamak alevi camiasında da çok sevilir, kendisi de zaten alevi. İlinin ve yaşadığı çevrenin sorunlarına oldukça duyarlı bir isim. Çok güzel bir insan olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki seçimlerde aday olduğu takdirde yüzde yüz seçileceğine inanıyorum.”

Haydar Karabulut – Mersin Aleviler Derneği Başkanı

“Hüseyin Çamak’ın Mersin’de bu kadar sevilmesinin ardında doktorluğunun muhakkak payı var. İnsan psikolojisini iyi bilen, sabırlı bir insan. Hüseyin Çamak bir Maraş alevisi, ancak farklı kesimlerdeki insanlar tarafından da çok sevilir ve takdir edilir. Hüseyin Çamak, doktorluğu ve Anadolu Alevisi kimliği ile kamuoyunda söz sahibi olan ve sevilen bir insan.”

Cem Nacar – CHP İl Genel Meclis Üyesi

“Sayın Çamak’ı ben çok araştırdım, delege olduğum bir seçimde kendisi benden oy istemeden oy verdim. Beyefendi, temiz, dürüst, ilkeli, insanlar tarafından sevilen, mütevazı, herkese yardımcı olan iyi kalpli bir doktorumuz. Hüseyin Çamak adı Mersin’e ve partisine çok büyük yarar sağlar. “Ben adayım” demesinin yeterli olacağını düşünüyorum. Milletvekili seçildiği takdirde Mersin’e renk ve kalite getireceğinden eminim.”

Cemal Serinol – Oto Sanatkarları Odası Başkanı

“Hüseyin Çamak Mersin ilinin tanınmış doktorlarından. Sayın Çamak’ı da ailesini de çok iyi tanırım. Sayın Çamak çok iyi bir idareci; insan psikolojisinden çok iyi anlıyor ve etkileyici bir lider karizmasına sahip. Siyasete mutlaka tekrar atılmasını ve milletvekilliğine adaylığını koymasını isterim ve hatta kendisi ile çalışmayı da çok isterim.”

Mehmet Alavlı – Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı

“Hüseyin Çamak sevilen sayılan biri. Daha önceden de seçilebilirdi, ancak artık siyaset böyle işlemiyor !”

Selahattin Özel – Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı

“Bugünlerde eşine az rastladığımız, adam gibi adamlardan. Taviz vermeden belirlemiş olduğu çizgide yürür. Adını işittiğimde huzur duyarım.”

Abdullah Ayan – Araştırmacı Gazeteci

“Hüseyin Çamak , Mersin’de uzun süredir yaşayan ve çok sevilen Alevi kökenli bir doktorumuz. Anadolu halkına karşı duyarlı ve mesleği dolayısıyla da insanlara çok faydalı olan bir ağabeyimiz. Kendisi ile düzenlediğimiz yemekli toplantılar esnasında sohbet etme fırsatım oldu. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklere de katıldı. Anadoludan maddi durumu iyi olmayan hastalar geldiğinde yardımcı olduğunu duyuyorum. Bence hassas ve duyarlı bir insan. İnsanlara her zaman faydası dokunur ama zararı olmaz. Ne kadar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM