Dr. Ayhan ERDEM Ak Parti’den Aday

Dr. Ayhan ERDEM Ak Parti’den Aday

Yıllardır akaryakıt sektöründe üst düzey yöneticilik yapan Dr.Ayhan Erdem, şimdi memleketi Gaziantep’ten milletvekili aday adayı..
Akaryakıt sektöründe otorite kabul edilen Erdem’in yayınlanmış 4 kitabı var. Erdem, aynı zamanda Mersin’deki Gaziantep’liler derneğinin de başkanlığını yapıyor..
Ak Parti’den Milletvekili aday adayı olarak başvuru yaptı. Şu anda SOİL Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.
İşte Ayhan Erdem’in hayat hikayesi:
1970 İslahiye-G.Antep doğumlu olan Ayhan Erdem, ilk, orta ve lise öğrenimini İslahiye’de tamamlamıştır. 1993 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Dr. Ayhan Erdem, 1999 yılında Marmara Üniversitesi’nde İşletme, Üretim Yönetimi ve Pazarlama konusunda yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılında Selçuk Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler/Reklamcılık ve Tanıtım bölümünde doktorasını almıştır.

Dr. Erdem, 2011 yılının Ocak ayında Doçentlik kriterlerini tamamlayıp bu unvanını almak için YÖK’e başvurusunu yaptı. Yoğun akademik çalışmalarının yanı sıra, 2008 yılından bu yana da Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde, Kültürler Arası İletişim dersleri veriyor.

2001 yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan Dr. Erdem, 10 yıllık Yeminli Mali Müşavirlik Stajını da tamamlayarak Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarına girmeye hak kazandı.
 
Nurdağı ilçesi, Öztürk Ailesi’nden Sebiha Hanım ile 3 Mayıs 1997’de evlendi. Zeynep Ela ve Melek Eda olmak üzere 2 çocuk sahibidir.

İş Kariyeri
1993 yılında üniversiten mezun olan Dr. Ayhan Erdem, akaryakıt sektöründe 6 ay çalıştıktan sonra İngilizce eğitimi almak için İngiltere’ye gitti. Oxford House College’de 6 ay İngilizce eğitimi alan Dr. Ayhan Erdem, Türkiye’ye döner dönmez OPET A.Ş.’de profesyonel iş yaşamına atıldı ve 1994’ten 2007 yılına kadar OPET ve Sunpet’te Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2007 yılının Eylül ayında OPET’teki görevinden ayrılan Dr. Ayhan Erdem, Türkiye’nin hızla büyüyen, genç ve dinamik akaryakıt dağıtım firmalarından Siyam Petrolcülük’te Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak halen görevini yürütmektedir.

Sivil Toplum Örgütleri İle İlişkileri
Kendisine disiplinli ekip çalışması ve takım ruhunun önemini öğreten futbolla ilk gençlik yıllarında tanışan Dr. Ayhan Erdem, bir süre İslahiye Genç Futbol Takımı’nda futbol oynadı. Futbola olan ilgisini hayatının hiçbir döneminde kaybetmeyen Dr. Erdem, halen İslahiye Spor Kulübünün Onursal Başkanı. 2008-2009 sezonunda Mersin İdmanyurdu’nu 2. Lig’ten Bank Asya 1. Ligi’ne çıkaran Futbol Şube Sorumlusu. Halen Mersin İdmanyurdu’nun As Başkanlığı görevini yürütmekte olan Dr. Ayhan Erdem ayrıca Fenerbahçeliler Derneği üyesi.

Gençlik yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlenen Dr. Ayhan Erdem, halen Türkiye Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı ve Mersin Gaziantepliler Derneği Başkanlığı görevlerini yürütüyor. Örgütlenme ve ekip çalışmasına verdiği önemi aktif görev üstlendiği sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarına da yansıtan Dr. Ayhan Erdem, Gaziantep dışında yaşayan Gazianteplileri bir çatı altında toplama ve Gaziantepliler adına lobicilik faaliyeti yürütme misyonu çerçevesinde çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürüyor.

Türkiye Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı,
Mersin Gaziantepliler Derneği Başkanlığı,
Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü As Başkanlığı
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Disiplin Kurulu Üyesi (Mersin ASKF),
İslahiye Spor Onursal Başkanlığı,
TÜRMOB Üyeliği, ve Mersin İş Adamları Derneği (MESİAD) Yüksek İstişare Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Yayınlar/Eserler,
Hem iş yaşamında hem de sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği görevleri başarıyla yerine getiren Dr. Ayhan Erdem, akademik çalışmalarını da aralıksız devam ettiriyor. Tanınmış ulusal yayınevleri tarafından

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM