Anasayfa / Siyaset Haberleri / Diyarbakır’ın Çılgın Projeleri

Diyarbakır’ın Çılgın Projeleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da projelerin tanıtım toplantısında konuştu. Konuşmasından satırbaşları…

-Millete açık açık ifade ediyorum. Bunların sandık görününce demokratik tavırlarına inanmasın. Maskeleri 12 Haziran’da düşecek. Biliyorsunuz dün Hopa’da Gürcistan’da sınır kapısı açtık. Ve Hopa’da miting yaptık. Tabi bir gün önceden CHP ve illegal legal bütün örgütler kendilerine göre bize pres yapma adeta bizi Hopa’ya sokmama gibi bir gayrete giriştiler. Eğer düşüncene inanıyorsan düşünce özgürlüğünden korkma. Ama bunlar da düşünce yok. Bunlar eli sopalı taşlı şehir eşkıyaları. Geldik ki maşallah binlerce insan meydanda toplanmış.Biz hitabımızı kardeşlerimize yaptık. Ama bunlar sabahtan itibaren emniyetimizle mücadele içerisindeler.

-Konuşmadan dönüş esnasında taşlar atıyorlar vs. Güvenlik gerekli müdahaleleer yapıyor. 100-150 kişilik bir grup bizim araçlara taşları atmaya başladılar. Bu arada bizim otobüsümüzdeki bir korumamız aldığı isabetle otobüsten düşerek yoğun bakıma kaldırıldı. Rize’de yoğun bakımda beyin ameliyatı oldu. Tabi kalp krizi geçirerek öldüğün söylenen bir vatandaşımız var. CHP’nin bir pankartı inşaatta asılı. Lütfen iyi bir muhasebe yapın. MHP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Pankart devasa. CHP’nin pankartı. Pankart şu: ‘Tek yok sokak’ – ‘tek yol devrim’ altında Halk evleri yazıyor. Bununla ne denmek istendiği gayet ortada.

-Biz bütün bunlara karşı ne yaptık, sadece düşüncemizle sabırla sandıkta gereken cevabı bildireceğiizi söyledik. Fakat enteresan olan şu. CHP’nin genel başkanı açıklama yapıyor. Rüzgar eken fırtına biçer diyor. Böyle bir siyasetçi olur mu? Neyin rüzgarını ektik ki fırtına biçeceğiz? Yani sen şu an miting yapmaya giderken birileri sana bunu yapsa ben bunu der miyim. Ama ben bu kadar edepsiz, alçak değilim.

-Utanmadan sıkılmadan hala bu gerilimi bize fatura edenler var. Biz mi geriyoruz ortalığı yoksa yandaşlarınız mı?

-Niye Hakkari’de Türk bayrağı yoktu? Anlaşmayı böyle yaptın. Benim CHP’li vatandaşım Türk bayrağını eline alır. Ama BDP’linin eline veremezsin. Belediyeler de zaten özerktir. Gelen parayı istediğin  gibi tasarruf edersin. Bunların özerklikten kastı ne? Köşeye sıkıştı. Biz dedi eyaleti kastetmedik. Diyorum ya çırak bile değil.

-Sevgili kardeşlerim bir genel başkan sıfatıyla sadece CHP içindeki yerini korumaya çalışıyor. Eğer partim birinci parti olmazsa ben genel başkanlığını bırakırım dedim. Verdikleri cevap be? Kimin oyu eksilirse o bıraksın diyor. Baykal’da 20.9’la devraldı bunun üstüne 1 koyarsam başarırım diyor. Siyasette aslolan iktidar olmaktır, muhalefet değil.

-Hopa’da meydana gelenler AK Parti’yi şiddet tuzağına çekmek için yapılmıştır. AK Parti’yi şiddet tuzağına düşürmek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. Son sözü millet sandıkta söyleyecektir.

-Yeni projeler açıklayacağız. Yerel projeler değil. Bulundukları illere katkı sağlayacak ve genel olarak ülkeye hizmet edecektir. İstihdam bütün bu projelerin odak noktası olacaktır. 12 Haziran sonrası başlatacağımız bu projelerle yüzbinlerce kişiye iş imkanı sağlamayı hedefliyoruz. Bakınız Güneydoğu Anadolu Projesi, Konya projelerini de eklediğimizde Türkiye’de işsizliğin düşeceğine kesin gözüyle bakıyoruz. Şimdi Diyarbakır İzmir ve İstanbul projelerini ana başlıklarıyla anlatacağım.

DİYARBAKIR’IN ÇILGIN PROJELERİ

-Önce Diyarbakır projeleriyle başlamak istiyorum.Bu toplantının hemen ardından Diyarbakır’a gidip mitingimizi gerçekleştireceğiz. Diyarbakır’da terör örgütü ve onun uzantıları tarafından yatırımlarımız engellenmek istendi. BDP yatırım gelmemesi için yoğun gayret sarfetti.

-Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan Diyarbakır farklı bir çehreye kavuşuyor.

-Sur içi projesi. Diyarbakır’ın tarihi surları elden geçiyor. Şu an iki yerden yıkılmış durumda. Sur İçi’ndeki sivil mimari örneği yapıyı aslına uygun şekilde imar edeceğ

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir