Anasayfa / Siyaset Haberleri / DİDİNMEZ İSTİFA ETMİYOR

DİDİNMEZ İSTİFA ETMİYOR

İkinci kaset skandalında görüntüleri internete düşen Didinmez, istifa etmeyeceğini açıkladı..

Didinmez, ”Sorumluluğum sadece aile fertlerime karşıdır” dedi..

MHP’deki ikinci kaset skandalı ile Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ile İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu’ya ait olduğu iddia edilen görüntüler internete düşmüştü.

DİDİNMEZ BİRİNCİ BÖLGEDEN İKİNCİ SIRADAN ADAY OLDU

Didinmez ,İstanbul 1. Bölge 2. sıradan, Barutçu ise İstanbul 3.Bölge 4. sıradan milletvekili adayı olarak seçim yarışına girmişti.

Daha önce iki genel başkan yardımcısı için iki kaset piyasaya sürülmüştü.

Adana ve Kırşehir milletvekilleri Metin Çobanoğlu ve Recai Yıldırım, kaset üzerine yönetimden ve adaylıktan istifa etmişti….

DİDİNMEZ: İSTİFA ETMEYECEĞİM

Ancak ikinci kaset skandalı sonrası MHP’li Didinmez’den beklentilerin tam tersi yönde bir karar geldi. Didinmez, ‘sorumluluğum sadece aileme karşıdır, istifa etmiyorum’ açıklamasında bulundu..

Didinmez, bazı basın-yayın organlarında ve internette görüntüleri olduğu iddia edilen ”kaset” ile haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Didinmez, şunları kaydetti:

BU İNSANİ BİR DURUM

”Konumu, görevleri ve yaptıkları işler her ne olursa olsun insanların kendilerine ait bir tercihleri ve yaşadıkları özel bir hayatları olsa gerek. Yine insanların hayatlarını yaşarken karşılaştıkları kişisel sorunları ve sıkıntıları olabileceği gibi aile hayatlarında ya da beraberliklerinde farklı gerekçelere bağlı halihazırdaki hallerinin dışında bir takım gelişmeler olabilmekte ve yaşanabilmektedir. Bu bir insani durumdur. Kişi yapmak ve yaşamak istediklerini düşünür, zamanı gelince ilgilisi ile paylaşır. Dolayısı ile kişi haldeki yaşadıklarını tedbir olsun düşüncesiyle ilgilisinin dışında başka bir ifadeyle kamuoyu ile paylaşmak zorunda değildir. Kişilerin yaşadıklarında kendisi ve muhatabını ilgilendiren hususlar ‘özel’ bir hüviyet taşır.

SİYASETİN VE SİYASETÇİNİN ÖZELİ OLMAZ SÖZÜNÜN ARKASINA SIĞINDILAR

‘Özel hayat ve yaşama alanı’ hukuk sisteminde korunan ve kollanan en tabii kişi hak ve hürriyetlerinin başında gelir. Böyle olması gerekirken, bugün ülkemizde siyasi rekabet içerisinde gözü dönmüş, vicdanı kararmış bazı siyasi figürlerin yapacakları bir şey kalmadığını anladıklarında başvurdukları bir metot olan ‘siyasetin ve siyasetçinin özeli olmaz’ yalanına sarılmak suretiyle ‘özel hayatlar’ sorgusuz sualsiz ifşa edilmekte ve buradan siyasi rant elde edilmeye çalışılmaktadır. İşte dün başkalarının olduğu gibi bugün de şahsım böyle bir durumla karşı karşıyadır. Hayatımda, geçmişten bugüne kadar anne-baba-eş-çocuk-akraba ilişkilerinde yaşadıklarım şahsımın özelidir. Özelimde yaşadıklarımda başkalarına verilen bir zarar söz konusu olmadığı gibi, hiçbir kişinin ya da kurumun merakını ve ilgisini gerektirecek kamusal bir yönü de yoktur.

SORUMLULUĞUM SADECE AİLE FERTLERİNE YÖNELİK

Buradaki sorumluluğum sadece aile fertlerine karşıdır. Aile hayatı hukukiliğini sürdürmeye devam ediyor olsa da bazı zamanlarda fiili varlığından bahsetmek mümkün olmamakta, bu hali doğuran şartlar ve gerekçeler hukuken bir sonuca ulaştırılıncaya kadar insanlar yaşadıklarını bırakın kamuoyu ile paylaşmayı en yakınları ile bile paylaşamamaktadırlar. Böyle bir durumu yaşayan kişinin siyasetle ilgileniyor olması bu gerçekleri de değiştirmemektedir. Böyle bir süreç içerisinde kimdir, nedir diye bir soru sorulmadan, muhatabının kamuoyundaki itibarını kaybettirmeye ve kişilik haklarını zedeleyici bir sonuca sebep olunacağı bilinerek ‘özel yaşama alanıma’ girilmesi ve bazı teknik imkanlardan fayd

Çok Okunan Haber

Tarsus CHP’den 128 MİLYAN DOLAR NEREDE UÇURTMASI

Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, 9 ihale, 3 temel atma töreni yapılan, 7 Bakan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir