Anasayfa / Siyaset Haberleri / Demirel, Kılıçdaroğlu’na bal gibi de baskı yaptı

Demirel, Kılıçdaroğlu’na bal gibi de baskı yaptı

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na adaylar için baskı yapmadığını söylese de dün aksi yönde bir iddia geldi. Haber Türk Yazarı Balçiçek İlter, dün internet sitesine yazdığı, “Demirel, Kılıçdaroğlu’na bal gibi de baskı yaptı” başlıklı yazısında, bunun somut bir örneğine yer verdi.

“Demirel yılların kurt politikacısı, diyor ki ‘Ben Turhan Tayan ve Sinan Aygün için ne Baykal’ı ne de Kılıçdaroğlu’nu aradım…’ O detayı bilemem ama bildiğim başka bir nokta var ki, listeler belirlenmeden önce Demirel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradı. Hem de bir kez değil.” diyen İlter, şunları aktardı: “CHP’ye ‘Haberal’ baskısı yaptı. Bugün kanımca CHP’nin aday isimlerinden en tartışmalı ismi Haberal’dır ve o isim için 9. Cumhurbaşkanı devreye girdi. Nereden mi biliyorum? Birine tanık oldum da ondan… Hatta Kılıçdaroğlu’nun çevresindekilerin yaka silkme hareketiyle, ‘Süleyman Bey Haberal işinden bizi bunalttı! Sürekli başkanı arıyor!’ dediklerine de şahit oldum. Not: Bu telefona tanık olduğumda yazmamam istenmişti… Off the record durumları…Bugün bu isteğin geçerliliğini yitirdiğini düşünüyorum artık..”

Balçiçek İlter, bu adaylığı da şöyle yorumladı: “Haberal önemli bir isimdir, kıymetli bir doktordur. Ama adaylığı CHP için iyi olmamıştır. Türk siyasetinde önemli bir figür olan eski bir Cumhurbaşkanı’nın, dostu, çalışma arkadaşı ya da yoldaşı artık ne derseniz deyin, bir isim için devreye girmesi de şık değildir.”
{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir