Cindoruk’un HEdefi CHP’den Adaylık

Cindoruk’un HEdefi CHP’den Adaylık

Parlamentonun eski üyelerinden ve siyasi kulisleri iyi koklamasıyla bilinen Tevfik Diker, bu kez CHP ile kurulan temaslara yöneldi. Diker, bir dönemin demokrat ismi ve en son DP’nin Genel Başkanlık kolkuğuna oturan Hüsamettin Cindoruk’un arayışında bakın neler var. İşte Tevfik Diker’in anlattıkları:

DP eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Yardımcısı Ufuk Söylemez, Orhan Kesikoğlu ile DP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Ünal, CHP’ den milletvekili olmak için  CHP ‘ lilerle temasa geçmiş.

Temasları Ufuk Söylemez yürütüyormuş.

Söylemez, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’a çok güveniyormuş.

Kulislerdeki bu bomba iddiayı sorduğum bir eski CHP’li Bakan, “Cindoruk ve arkadaşları kendi partilerinin Büyük Kongre salonuna gidemediler, CHP’ ye ne getirecekler olmaz öyle şey. Bunlar olsa olsa bir dedikodu olur ” dedi.

Eski Bakan şunu bilmeli burası Türkiye ne olmaz olmazlar oldu.

***

Arşivler konuşuyor.

Demirel’in MHP’ ye monte ettiği eski Bakan Sümer Oral ile ilgili küçük bir arşiv taraması yaptığımızda karşımıza çok ilginç notlar çıkıyor.

Bunlar başlıca;

* Sümer Oral’ ın Naylon Fatura Yolsuzluk Kralı Orhan Aslıtürk’ ün eniştesi ve eski DSP’li Necdet Özkan’ın bacanağı yani Hüsamettin Özkan’ın da bir yakını olduğu

* İLKSAN Olayında Demirel’in “verdim se ben verdim” dediği zaman Maliye Bakanı olduğu

*AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ateş başkanlığındaki Araştırma Komisyonu’ nun hakkında soruşturma istediği eski başbakan ve bakan sayısı 25. Bunlar arasında Sümer Oral’ ın da olduğu.

Tevfik Diker

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM