Anasayfa / Siyaset Haberleri / CHP’YE KALPTEN BAĞLIYIM.

CHP’YE KALPTEN BAĞLIYIM.

Partiye dönmek için yaptığı başvurunun CHP Parti Meclisi (PM) tarafından reddedilen eski CHP üyesi Fikri Sağlar, alınan karardan dolayı kimseye kırgın olmadığını vurguladı. CHP’nin Eski Tırmıl Garajı’nda açılışı gerçekleştirilen seçim bürosunun açılışına katılan Sağlar, partiye geri dönüşünün neden engellendiğini bilmediğini ifade ederek kağıt üzerinde CHP’nin bir üyesi olmasa da, kalpten ve gönülden CHP’li olduğunu söyledi. Parti üyesi olmasa bile 12 Haziran seçimlerinde CHP’nin iktidar olması için var gücüyle çalışacağını dile getiren Sağlar, “CHP’nin kayıtsız bir üyesi ama kalbi bu parti için çarpan bir üyesi olarak, Kürdün, Alevinin ve Türkün sorununa çözüm yaratmak için sonuna kadar çaba harcayacağım. Sadece bir yurttaşım, partili bile değilim ama varsa bir gücüm ve katkım bunu sağlamaya hazırım” dedi.
“CHP’ye kalpten bağlıyım”


Partiye dönmek için yaptığı başvuru CHP Parti Meclisi (PM) tarafından reddedilen, eski CHP üyesi Fikri Sağlar, alınan karardan dolayı kimseye kırgın olmadığını belirterek, CHP’ye kalpten bağlı bir insan olduğunu ifade etti.


CHP’nin Eski Tırmıl Garajı’nda gerçekleştirilen seçim bürosunun açılışına katılan Sağlar, kağıt üzerinde parti üyesi olmamasına rağmen 12 Haziran seçimlerinde CHP’nin iktidar olması için var gücüyle çalışacağını vurguladı. Açılışta ilk olarak konuşan CHP Toroslar İlçe Başkanı Adnan Gündoğdu, Sağlar’ın partiye geri dönüş için yaptığı başvurunun PM tarafından reddedilmesinin bir kaza olduğunu belirterek, bu kazanın bir önce düzeltileceğine inandığını söyledi.


“ALNIM AÇIK, BAŞIM DİK”


Halkın karşısına alnı açık ve başı dik bir vaziyette çıktığını belirten Sağlar, kendi başının dik olmasının kendisine inanan ve güç veren insanların da başının dik olması anlamına geldiğini ifade etti. Uzun yıllardan sonra CHP’lilerle bir arada bulunmanın kendisi için son derece duygusal bir anlam ifade ettiğini açıklayan Sağlar, “Ben kağıt üzerinde CHP’nin üyesi değilim. CHP PM üyelerinin almış olduğu kararın gerekçesini bilmiyorum ama onlara kızmış, üzülmüş ya da kırılmış değilim. Beni kabul etmediklerini söylediler ama ben kalpten CHP’ye, sol’a ve sosyal demokrasiye bağlı bir insanım. Benim kağıt üzerinde yerimin olması benim için çok da önemli değil. Benim düşünce olarak ve kalben nerde olduğumu önemlidir. Önümüzde önemli bir seçim var ve bu seçimde içinde bulunduğumuz ortamdan kurtulmamızın tek bir yolu var, o da Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP’nin iktidara gelmesidir. CHP’nin iktidara gelmesi, Türkiye’nin çağdaşlaşması, demokrasisine, haki özgürlük ve eşitlik anlayışına ulaşması demek olacaktır. CHP’nin iktidara gelmesi, insanların gelecek kaygısı altında olmadan, yoksulluktan kurtulması demek olacaktır. Çiftçinin, emeklinin, memurun kısacası Türk halkının sorunlarının çözülmesi demek olacaktır. Kürt ve Alevi sorunu başta olmak üzere dışlanmış çoğunluğun, Türkiye’nin gerçek yurttaşı olarak, iktidarın başında olması demek olacaktır” dedi.


“CHP, İKTİDAR OLMAZSA TÜRKİYE ZOR DURUMDA KALIR”


2002 yılında Türkiye’de 6 dolar milyarderi varken, şimdi ise 30 dolar milyarderi olduğunu iddia eden Sağlar, 8 yıllık mevcut iktidar döneminde 24 dolar milyarderinin daha ortaya çıktığını ileri sürdü. Bu milyarderlerin, halkın haklarını ve alın terlerini gasp ederek, bu paraları kazandığını dile getiren Sağlar, öncelikle Türkiye’nin demokratikleşmesini, eşitliğin herkes için geçerli olmasını ve bu ülkede kimsenin yaşamaktan korkmaması için çalışacaklarını vurguladı. Adil paylaşım anlayıştan uzaklaşmayan bir Türkiye’nin varlığının sosyal devlet olmakla mümkün olabileceğini dile getiren Sağlar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bunu yapacak olanlar da sol ve sosyal demokratlardır. Ben kimsenin sandalyesinin ortağı ve rakibi değilim. Ben bugün burada CHP’li bir üye olmamama rağmen, partinin dışında olan bir insan olarak 12 Haziran’da CHP’nin iktidar olmasını isteyen bir insanım. Gücüm yettiği kadar CHP’nin iktidar olması için çalışacağım. Bugünden itibaren CHP’

Çok Okunan Haber

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

4 Şubat 2022 Saat 17:30 Mersin Kongre ve Sergi Sarayı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir