CHP’nin başına Sarıgül mü geçecek

CHP’nin başına Sarıgül mü geçecek

CHP’DE YENİ OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Hafta sonunda yapılan gizli bir toplantı, CHP’de Genel Başkan değişikliği için düğmeye basıldığını gösteriyor.

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, adı Baykal’ın seks kasedi komplosuna karışan İnan Kıraç ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, hafta sonu Anadolu yakasındaki Adile Sultan Sarayı’nda CHP’nin yeniden şekillendirileceği bir toplantı için biraraya geldi.

CHP üst düzey kaynaklarına da doğrulattığımız bu görüşmede Koç, Sarıgül’e CHP’ye katılması için talimat verdi. Talimat verdi diyorum çünkü aynı Sarıgül, Kılıçdaroğlu’nun Genel başkan seçildiği Kurultaydan hemen önce benzer bir emirle, o günlerde kuracağını açıkladığı partisini kurmaktan vazgeçmiş ve sürpriz bir şekilde Kılıçdaroğlu’na destek vermişti.

O günlerde Sarıgül’e ne vadedildiği ve Sarıgül’ün de neye karşılık partisini kurmaktan vazgeçtiği, bugün daha net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Sonuç olarak Baykal’ı koltuktan eden, Önder Sav ve ekibini de safdışı eden İnan Kıraç ve Koç, uzun süre önce hazırlanan planı hayata geçirmek için düğmeye bastı.

KILIÇDAROĞLU VE TEKİN TASFİYE EDİLECEK

Plana göre önce perde arkasında halen partiyi yöneten Gürsel Tekin safdışı edilecek. Bu da ilginç bir şekilde Tekin’in, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı olarak bir binaya geçersiz ruhsat verdiği iddiasıyla, yerel mahkemenin hükmettiği 2.5 yıllık mahkumiyet kararının seçimden önce gündeme getirilmesi ve büyük ihtimalle yargıtay tarafından karara bağlanması yoluyla yapılacak.

Burada ilginç olan, Ocak ayında Rotahaber’in gündeme getirdiği Tekin dosyasındaki belge kaçırılması olayının tam 5 ay sonra Hürriyet gazetesinde Şükrü Küçükşahin tarafından gündeme getirilmesi. Anlayacağınız, 5 aydır Tekin dosyasını tozlu raflarda bekleten ve bu arada da bazı belgeleri dosyadan buharlaştıran Yargıtay, seçime günler kala dosyayı raftan indirecek ve bu da sanki AKP tarafından yapılıyormuş gibi yansıtılacak.

Hatırlarsanız Baykal kasedinin yayınlandığı gün Hürriyet gazetesi bunu manşetine taşımış ve  Baykal’a istifa etmesi için yazarları aracılığıyla baskı yapmıştı.

İHALE AK PARTİ’YE YIKILACAK!

Milliyet gazetesi de bugün sitesinde Şükrü Küçükşahin’in yazısını manşetten vererek, konuyu ‘AKP’nin yeni CHP oyunu’ şeklinde yutturmaya çalıştı. Önümüzdeki günlerde Tekin’in mahkumiyet kararında AKP’nin parmağının olduğu yolunda candaş medyada Milliyet’inki gibi bolca haber göreceksiniz.

Yapılan plana göre; dosya seçime birkaç gün kala sonuçlandırılacak ve Tekin CHP’den safdışı edilecek. Candaş medya bu durumu, MHP’nin geçtiğimiz günlerde vizyona giren  son kaset filminde olduğu gibi hükümetin ve yandaş medya olarak nitelendirdiği medyanın üzerine yıkacak.

KOÇ PİŞİRECEK, AKP’YE YEDİRİLECEK!

Yani Koç eliyle pişirilen tezgah, AK Parti üzerinden vatandaşa yedirilecek. Günah keçisi de AKP yapılacak.

Böylece hem Tekin safdışı edilecek, hem de bu olay üzerinden CHP mağdur duruma düşürülecek.

Ancak Koç’un, 5 aydır dosyayı rafta tutan Yargıtay eli ile tezgahladığı bu oyunu vatandaş yer mi orasını zaman gösterecek.

Peki Gürsel Tekin neden tasfiye edilecek?

Bunun nedeni de Tekin’in tasfiyesiyle Kılıçdaroğlu’nun kanadını kolunu kırmak. Bir de yeni liderin önünü tıkayabilecek en büyük engeli safdışı etmek.

Tüm bunlardan sonra planın 2. kısmı uygulamaya konulacak.

Seçimlerde yüzde 30 oy oranını görmemesi halinde (Görmesi de mümkün görünmüyor) başarısız kabul edilecek olan Kılıçdaroğlu, ya ya bu sebeble ya da bulunacak başka bir nedenle ya kendiliğinden istifa edecek ya da Baykal örneğinde olduğu gibi istifaya zorlanacak.

En geç Eylül ayında da Ergenekon, yeni Meclis’te, yeni Genel başkanıyla, yeni CHP’yi tam olarak yönetmeye başlay

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM