Anasayfa / Güncel Haberler / CHP’Lİ BAŞKAN YARDIMCISI İSTİFA ETTİ

CHP’Lİ BAŞKAN YARDIMCISI İSTİFA ETTİ

CHP’li Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın hem Büyükşehir yönetimiyle hem de örgütle bağı tek tek kopuyor. Kendi getirdiği danışmanlarının bile istifa etmesiyle yalnızlaşmayı sürdüren Bozdoğan’a bir istifa haberi de Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten CHP’li Büyükşehir ve Tarsus Belediye Meclis Üyesi Ünzile Kuru’dan geldi.

CHP’li Başkan Yardımcısı Ünzile Kuru’nun, Başkan Yardımcılığı görevinden Bozdoğan’la yaşadığı “idari, ilkesel ve yöntem tercihlerindeki görüş ayrılıklarının giderilmez olduğu” gerekçesiyle istifa ettiği bildirildi.

İstifa dilekçesini Belediye Başkanlığına sunan Kuru, “31 Mart 2019 yerel seçimleri ile Tarsus’a yaşattığımız zaferin ardından CHP’den meclis üyesi olarak seçildim ve Tarsus Belediye Başkan yardımcılığı görevinde layık görüldüm. Aradan geçen 20 aylık süreçte birçok zorluğa rağmen görevimi, hem bulunduğum makama hem bana güvenenlere duyduğum sorumluluk gereği CHP ilkelerine bağlılıkla, en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Ancak bugün geldiğimiz noktada; Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın idari, ilkesel ve yöntem tercihlerindeki görüş ayrılıklarının giderilemez olduğu konusundaki kanaatim ve bu görevi daha fazla devam ettirmemin mümkün olmadığına dair kararım netleşmiştir. Gözbebeğimiz, kadim kentimiz Tarsus’umuzun en iyi hizmetleri hak ettiğine ve gelecek aydınlık günlere ancak CHP belediyeciliği ilkeleri doğrultusunda taşınabileceğine inancım tamdır. Bu düşüncelerim gereği, Tarsus Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum. Tarsus Belediye Meclis Üyeliği ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevimi, layıkıyla ve sorumluluk bilinciyle yapmaya devam edeceğim” diyerek görevinden istifa etti.

 

Çok Okunan Haber

HASAN HÜSEYİN KOKRMAZGİL SİLİFKE’DE

celalucyildiz@gmail.com     Hastane Döner Sermaye Saymanı Salih Amca,,Erdemli Alata Döner Sermaye Saymanı Aziz Amca, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir