Anasayfa / Siyaset Haberleri / CHP’de Olağanüstü Kurultay Operasyonu

CHP’de Olağanüstü Kurultay Operasyonu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu devirmek için harekete geçen eski Genel Başkan Deniz Baykal ve eski Genel Sekreter Önder Sav, 20 Ocak 2012’ye kadar kurultay kararı aldırmak için kolları sıvadı.

STAR

Bu tarihe kadar kurultay kararı çıkarmaları halinde Sav’ın belirlediği eski delegelerle kurultaya gidilecek. Aksi halde yeni delegeler seçilmeye başlanacak ve genel başkanın seçildiği kurultayda Kılıçdaroğlu ekibinin belirlediği delegeler oy kullanacak.
Yeni delegelerle bir daha seçilme şanslarının olmayacağını hesaplayan Baykal ve Sav, olağanüstü kurultay için imza toplanması yönünde nabız yokluyor. Önder Sav’ın eski il başkanları ve PM üyeleriyle Ankara’da yaptığı üç günlük kampın temel amacının da bu olduğu öğrenildi.Kampta,olağanüstü kurultay için imza sayısı hesaplandı.

Baykal ve Sav’ın kurmay trafiği

Önder Sav’ın kendi seçtirdiği delegeler ve eski il yöneticileriyle yaptığı değerlendirme toplantılarıyla ilgili Baykal’a anlık bilgi verildiği öğrenildi. Baykal ve Sav arasında çok sıkı bir kurmay trafiği yaşanıyor. Sav örgütlerin nabzını yoklarken, Baykal ise TBMM’deki odasında milletvekilleriyle değerlendirmeler yapıyor. Her ne kadar kurmaylar zaten sürekli haberleştikleri için yüz yüze görüşmelerine gerek olmadığını söylese de kulislerde, yakın zamanda ikilinin bir araya geleceği iddia ediliyor

Çok Okunan Haber

Genel iktidarın yolu,belediyelerin başarı hikayelerinde

Not:Bu makale 2019 yılının Ekim ayında kaleme alındı ve bu köşede yayınlandı…YENİDEN YAYINLIYORUM Geçtiğimiz hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir