Anasayfa / Güncel Haberler / CHP MERSİN İL KADIN KOLLARI KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

CHP MERSİN İL KADIN KOLLARI KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

GÜLŞAH YILDIRIM GENÇ, KADIN KOLLARI BAŞKANI OLDU

CHP Mersin il Kadın Kolları’nın yeni başkanı Gülşah Yıldırım Genç oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşen olağan kongreye tek aday olan Gülşah Yıldırım Genç’i eski Başkan Pakize Esen, kadınlar ve partililer yalnız bırakmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Kadın Kolları Başkanlığı seçimi yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Merkezi’nde geniş bir katılımın sağlandığı seçimlere Gülşah Yıldırım Genç, tek aday olarak girdi.

Mevcut başkan Pakize Esen’in aday olmadığı seçimlerde Gülşah Yıldırım Genç, kongreye katılan tüm kadınların oyunu alarak CHP Mersin Kadın Kolları İl Başkanlığına seçildi.

Eski Başkan Pakize Esen, yaptığı konuşmada:

“5 yılı aşkın süredir CHP Kadın Kolları İl Başkanlığı görevimi sürdürdüm. Az sonra, görevim burada sona erecek. CHP’yi iktidara taşıyacak yeni kadrolar belirledik. Bu sadece bayrağı devretmek olacak. Biz bayrağı gençlere devredeceğiz ki, CHP’nin bayrağı yerde kalmasın. Bu koltuklarda kimin oturduğunun hiçbir önemi yok. Ben inanıyorum ki benden sonra görevi devralacak arkadaşım, bu koltukta neden oturduğunun bilincinde olacak. Şimdiden yolun açık olsun.” ifadelerine yer verdi.

SEÇER: “KADIN ELİ DEĞİNCE, MERSİN DEĞİŞTİ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kadın denilince aklıma ‘bereket’ geliyor. Göreve ilk geldiğimde Adnan Menderes Bulvarı’ndan belediyeye ulaşana kadar moralim bozuluyordu. Orada genelde temizliği, peyzaj işlerini erkekler yapıyordu. Darmadağın bir görüntü oluyordu. Bu kentin temiz olması gerekiyordu. Buraya kadın eli değmesi gerekiyordu. Kadın eli değdi, Mersin değişti.

Çocuklarınızı, evinizi, işinizi altı oklu partimizi nasıl yukarıya taşırız diye ihmal ediyorsunuz. Bizler Mustafa Kemal’in kadınlarıyız diyorsunuz. Bizler, kadınlara layık olmak için çalışıyoruz. Kendinizle gurur duyun. Hepinizi iktidara çağırıyorum. Deneyimi, gençliği, birikimi ve azimi birleştireceğiz.

Erkeğin giremediği yere, kadın girer. Bir kadın bir evin kapısını çaldığı zaman, kapı açılır. İnsanlara dokunmak, insanların derdiyle birlikte olmak, kendinizi anlatabilmektir mesele. Seçilen başkanımıza hayırlı olsun diyor, eski başkanımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

GENÇ: “BEN BU PARTİNİN ÇOCUĞUYUM”

Gülşah Yıldırım Genç, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusuna önem vererek şunları söyledi:

“Partim için bunca zaman canla başla çalıştım. Ben, bu partinin çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. Adım adım ilerlediğimiz genel iktidar için, yapmamız gereken ne varsa yapacağız.

Sanki yarın seçim olacakmış gibi, genel iktidar için ben ve yol arkadaşlarım çalışacağız. Siz partililerimizinde desteğiyle, güzel günler bizi bekliyor.

Destek veren, yanımızda olan herkese teşekkürler.”

Çok Okunan Haber

DAYANIŞMA KAMPANYASINA İLK DESTEK GÜLTAK’TAN

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyasına destek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir