Anasayfa / Güncel Haberler / “CHP Kongresi ileri bir tarihte ve daha geniş bir yerde yapılsın”

“CHP Kongresi ileri bir tarihte ve daha geniş bir yerde yapılsın”

Mengü’nün 25-26 Temmuz’da Ankara Bilkent’te yapılması planlanan CHP Kurultayı’nın pandemi nedeniyle ileri bir tarihte ve daha geniş bir yerde yapılması için Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı dava reddedildi. Bunun üzerine Mengü, dün dosyayı İstinaf Mahkemesi’ne taşıma kararı aldı.

Aydınlık’a konuyla ilgili bilgi veren Mengü, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’nin başvuruyu “komik bir gerekçe ile” reddettiğini söyledi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın ‘partiyi mahkemeye taşıma’ suçlamalarına da yanıt da yanıt veren Mengü, Genel Merkez’in yapılan başvurulara medenice yanıt vermediğini belirtti:

“Her devrin himayeye mahzar çocuğu, bizim başvurumuz üzerine ‘keşke mahkemeye gitmeselerdi’ demiş… Bu, onun bazı gelişmelerden haberi olmamasından kaynaklanıyor. Ben bundan üç ay önce CHP Genel Başkanına parti disiplini açısından ihraç edilmesi gereken, parti programına aykırı açıklama yapan, eski PKK avukatı, Amerika’nın Wikileaks belgelerinde ‘istihbarat haber kaynağımızdır’ dediği, maalesef şu anda CHP İstanbul Milletvekili olan bir isim ile ilgili suç duyurusunda bulundum. Üç aydır bu konuda bir yanıt almadım. Dilekçemin ellerine geçmediğini söyleyemezler. Çünkü dilekçemi verdiğim gün, özel kalemde çalışan bir hanımefendi, bana ‘sayın milletvekilim mektubunuz geldi. Genel Başkan’a ulaştıracağız’ dedi. Hukuksuz kurultayı cevap alınmayan bir yerin insafına mı bırakalım.”

 

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ “BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Organik Tarım Projesi”ni başlattı. Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir