Anasayfa / Siyaset Haberleri / CHP HAS Parti’nin Projesini mi çaldı

CHP HAS Parti’nin Projesini mi çaldı


Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’de dar gelirli ailelere 600 lira vatandaşlık maaşı bağlanacağını ilk kez kendisinin geçtiğimiz 23 Ocak’ta kendisinin dile getirdiğini öne sürdü. Kurtulmuş, “Bunun kaynağını da ‘Benim adım Numan, ben bulurum demiyorum’. Bunların hepsi yazılı. Bunu ilk biz söyledik” dedi.
    
12 Haziran’daki seçimler öncesi HAS Part İl Başkanlığı’nın İstasyon Meydanı’nda düzenlediği mitinge katılan Genel Başkan Numan Kurtulmuş, yaklaşık bin kişiye seslendi. Yağmur altında yaptığı konuşmasında 12 Haziran genel seçimlerinin Türkiye’de eski siyasetle yeni siyasetin karşılaştığı bir zemin olacağını belirten HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, siyasetten sadece karşı tarafa hakaret olduğunu anlayan, her gün kamplaşma içerisinde olan, birbiriyle laf yarıştıran, kavga ve hesaplaşma içinde olan eski siyasetin tarihe karışacağını söyledi.

Yeni Türkiye’de yeni br siyaset sayfası açılacağını kaydeden HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş, “Artık HAS Parti sayfası açılıyor. HAS Parti, Türkiye’de eski siyaseti bir tarafa bırakarak, yönetim ve karar mekanizmasında halkın söz sahibi olduğu bir siyasetin merkezi olacak. Eski ekonomi dışarıda kalacak, yeni ekonomi, hakça paylaşan bir şekilde HAS Parti iktidarında olacak. ‘Güneş doğuyor devran dönecek’ ismini verdiğimiz beyanname, neyi nasıl yapacağımızı açıkça ortaya koyuyor. Biz yapacaz, edecez diyerek vaadlerle değil, seçim beyannamesini hükümetin yol haritası olarak ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

Sekiz yıllık sürede Türkiye ekonomisinin milletin ağır borç altına girdiğini iddia eden Kurtulmuş, “Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca yapılan borçtan daha fazla borç yapıldı. Halkın beli büküldü. Tarım dağıldı, şeker pancarından tütüne kadar Türkiye’nin her yerinde yabancılar öyle istiyor diye tarım sektörü beş para etmez hale geldi. Hayvancılık bitti. AVM’ler esnafa dükkan kapattırdı. Sanayici, dışardan gelen ucuz malara teslim edildi. Genç işsizlik oranı yüzde 25’ler seviyesine ulaştı. Bunlar Türkiye’nin rakamları. Türkiye’nin bu hali aynen Erzurum için de geçerlidir. Başbakan her yerde MR cihazlarından, yollardan bahsediyor. Kim ne yaptıysa Allah razı olsun. Ama iyi ide sayın Başbakan, bizim Ahmet emmiye bunların bir katkısı var mı? Eğer rakamları konuşmak gerekiyorsa ben de size rakamları söyleyeyim. Dokuz yılda 3 milyon işsiz sayısını 6 milyona, 92 milyar dolarlık iç borç stokunu 132 milyar dolara, 3 milyar kart borcunu 30 milyara çıkardınız. Sekiz yıllık AK Parti iktidarında Erzurum nüfusu 200 bin azalarak 937 bin kişiden 725 bin kişiye düştü. Erzurum hayvancılığıyla bilinen bir yer. 314 bin olan yerli sığır sayısı 200 bine, 724 bin olan koyun sayısı 590 bine düşmüş. Şimdi nerde bunlar. Türkiye’nin hayvan pazarı olan bir şehir vardı geçmişte.
Şimdi Erzurumlular, kurbanlık kesmek için ithal edilen Anguslar’a mecbur bırakılıyor. Erzurum, Ak Parti hükümetine oluk oluk oy vermiş bir şehir olduğu için söylüyorum bunları. Seçim meydanları, iktidarların hesap verdiği yerlerdir. Hesap sorun diye söylüyorum. Erzurum, şimdi bu sene 81 il arasında 60’ıncı il oldu. Ne oldu Doğu’nun Paris’ine, güzelim, kalkınmış kente. Erzurumlular bunun hesabını sormayacaklar mı? Erzurum’da bal tutup parmağını yalayanlar var. Böyle adalet, kalkınma olmaz. Bunu gözden geçirerek sandığa gidin ve gereğini yapın” diye konuştu.

Türkiye’de fukaralık ile zenginlik arasındaki farkın daha da arttığını savunan Kurtumuş, “Sekiz yıldır iktidarda olanlar ‘mış’ gibi yaparak yoluna devam ediyor. Sanki yoksulun yanındaymış gibiler, seçim meydanlarını dinleseniz ana muhalefet partisi gibi konuşuyorlar. Köylünün toprağından para kazanamadığı gibi sorunu yok sanki. Başörtüsü sorunu yok. Gelip Erzurum’dan ‘Başörtüsü bizim namusumuzudur’ diyerek oy almadılar mı?’ Aldılar ama öyle alay ediyorlar ki. Antalya’da 13’üncü sırada bir baş örtülü aday koydular. Sonra da kızcağıza

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir