Anasayfa / Siyaset Haberleri / CHP’li belediye başkanları isyana hazırlanıyor

CHP’li belediye başkanları isyana hazırlanıyor

Sabah yazarı Mahmut Övür, CHP içindeki kavgalara farklı bir açıdan yaklaşmış. Belediye başkanlarının önümüzdeki günlerde genel merkeze karşı isyana hazırlandıklarını belirtiyor,

İŞTE MAHMUT ÖVÜR’ÜN O YAZISI:

CHP’de iç kavga bitmiyor, bitmeyecek de görünüyor. Kılıçdaroğlu rüzgârı başlangıçta iyi esti ama geldiğimiz noktada o rüzgârdan eser yok. Boğucu bir hava var. İnsanlar CHP içi kavgadan, her seçimde yenilmekten, siyaseten değişimi değil statükoyu savunmaktan bıkmış durumda. CHP hiçbir dönem bu kadar boğucu olmamıştı.
Bir yanda Dersim şoku, öte yanda parti içi kavgayla abandone olmuş durumda… Baykal ve Sav’ın budayarak dar alana sıkıştırdığı kadroları, bu kez de Kılıçdaroğlu’nun adamları buduyor.
Parti içi demokrasi, çarşaf liste hayal oldu. Bu mücadelenin en sert yaşandığı il İstanbul… ÖzellikleGürsel Tekin‘in gücünü kırmak için Kadıköy ve Kağıthane ile başlayan ilçeler operasyonu tüm hızıyla sürüyor. İlçe başkanlarının bir kısmı görevden alındı, bir kısmı da yönetim düşürülerek ekarte edildi.Şimdi onların yerine yeni lidere“biat”edecek kadrolar atanıyor. AnlayacağınızBaykal-SavikilisiyleKılıçdaroğluarasında pek fark yok… Yani“Osmanlı Bankası’yız”hikâyesi hiç değişmiyor.
İlginçtirKılıçdaroğlu‘nun çevresi her şeyi

Çok Okunan Haber

“AKP Oy kaybetmeye devam ediyor”

Gazeteci Fehmi Koru, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AKP hükümetinin oylarının düştüğünü belirterek, AKP’deki kan kaybını açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir