Anasayfa / Güncel Haberler / BUNUN ADI ALGI YÖNETİMİ OPERASYONUDUR

BUNUN ADI ALGI YÖNETİMİ OPERASYONUDUR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bir süredir bazı çevrelerce Büyükşehir Belediyesi aleyhinde kapsamlı bir algı yönetimi operasyonu yapıldığını ve son zamanlarda bunun artan bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren belediye genelinde sıkı bir mali disiplin politikası uygulamaya başladıklarını, her türlü israfa son verdiklerini, tasarruf tedbirleri aldıklarını ve bir önceki yönetimden kalan yüklü miktardaki borcun da önemli bir kısmını ödediklerini ifade eden Başkan Seçer, ”Göreve başladığımız günlerde belli çevrelerce tarafımıza yönelik başlatılan algı yönetiminin, maalesef dozajını her geçen gün arttırarak devam ettiğini görüyoruz. Değişik zamanlarda değişik konuların gündeme getirilmesiyle, Büyükşehir Belediyesi’nin birçok işi yanlış yaptığı algısı yaratılarak itibarsızlaştırma politikası yürütülmek istenmektedir” dedi. Adrese teslim ihale, usulsüz alımlar, mevzuata aykırı uygulamalar, rant elde etme gibi suçlamaların hiçbirisinin maddi bir temeli olmadığına dikkat çeken Başkan Seçer, “Bunlardan sonuncusu da hangi kesimler ve hangi basın organı tarafından gündeme getirildiği aşikar olan araç kiralaması ile ilgili yazılıp çizilenler. Tarafımıza atılan bu iftira, gerçekten biraz düşünme yeteneği ve zekası, biraz da izzetinefsi olan insanın yapacağı bir şey değil. Çünkü bu ihale açık ve başta EKAP olmak üzere herkesin gözü önünde yapılan bir ihale. Şartnamesi belli, katılanları belli ve en düşük fiyatı verende kalacak olan bir ihaleden bahsediyoruz. Tamamen çamur at izi kalsın türünde bir iftira, fakat bilmiyorlar ki o çamur bizde tutmaz” dedi.

Yönetime geldiklerinde; seçimden 3 ay önce tam 42 milyon liralık doğrudan temin yapıldığını tespit ettiklerini vurgulayan Başkan Seçer, ”Biz incelenmekten veya denetlenmekten asla kaçınmayız. Çünkü, belediyeyi halkımıza söz verdiğimiz gibi, yani adam gibi yönetiyoruz. Belediyenin bir kuruşunun bile haksız yere harcanmaması için kılı kırk yaran bir anlayışa sahibiz. Bundan dolayı, bizi bir değil onlarca müfettişin denetlemesinden de asla rahatsızlık duymayız. Ama gönül ister ki, bu tür denetimler diğer partilere mensup belediyelere de yapılsın” dedi.

Büyükşehir Meclis Toplantıları’nı ve önemli ihaleleri herkesin rahatlıkla takip edebilmesi için televizyonlardan ve sosyal medya platformlarından canlı olarak yayınladıklarına dikkat çeken Başkan Seçer, “Bizim her uygulamamız şeffaftır. Sadece müfettişlere, meclis üyelerimize değil, tüm vatandaşlarımızın incelemesine açıktır. Çünkü vatandaşımız, bu canlı yayınlar sayesinde kimin ne söylediğini ve ne yapmak istediğini rahatlıkla izliyor ve muhakeme ediyor. Yaptığımız işlerden dolayı bizim her zaman başımız dik, alnımız açıktır. Hiçbir konuda veremeyecek hesabımız yoktur. Hatalarımız da olursa –ki insanız elbette olabilir- bu hatayı en kısa zamanda telafi etme ve aynı hataya bir daha düşmeme erdemine de sahibiz. Çünkü bizim için asıl olan, halkımızın beklentilerine en iyi ve en uygun şekilde cevap verebilmektir” dedi. 

     Tarihin her döneminde yerelde ve genelde başarılı olmuş yönetimlerin karşısında, bu başarıyı hazmedemeyen unsurların bulunduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Bizler her türlü eleştiriye açığız. Ancak eleştiriler yıkıcı değil, yapıcı olmalıdır. Yapılan eleştiri, idareye yol gösterici olmalıdır. Eleştiri adı altında yapılan fakat, iftira tanımına daha uygun olan sözler ancak sahibini bağlar. Çünkü, vatandaşlarımız bizleri çok iyi takip etmekte ve neyin ne olduğunu çok iyi bilmektedir. Bu tür algı yönetimi operasyonlar karşısında da bizim dik durmamıza ve işimize daha sıkı sarılmamıza neden olan tek şey, halkımızın bizlere olan güven duygusu ve onlardan aldığımız güçtür. İşte bu güçle, halkımızın beklentilerini gerçekleştirme yolunda hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

Çok Okunan Haber

Çankaya Mektebini ranta kurban etmek..

  İlk okullarımız çocukluğumuzdan günümüze taşıdığımız saf hayallerimizin masum mekanları.. Her birimizin bizi yoğuran, dünyayla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir