Anasayfa / Güncel Haberler / Biz Belediye Başkanı Olmasını İstedik O insanları ağlattı

Biz Belediye Başkanı Olmasını İstedik O insanları ağlattı

Halil Öztoprak yazdı

 

Biz Vahap Seçer’den belediye  başkanı olmasını istedik o insanları ağlattı.

Kardeşlerim Vahap Seçer belediye başkanı olup mazbatasını alınca ben herkesin belediye başkanı olacağım herkese eşit davranacağım dedi. Her kesime, her ilçeye, her mahalleye, her noktaya hizmet götüreceğim dedi.

Biz onun belediye başkanı olmasını istedik o insanları ağlattı:

1- Çadırlarda yaşayan çadırdan tarlaya tarladan çadıra giden mevsimlik işçi kardeşlerimizin çocukların ayaklarına lunaparkı götürdü. Onları aldı sahile getirdi başka bir dünya başka bir hayatın mümkün olduğunu gösterdi. O yavruları sevdi, mutlu etti. Mevsimlik işçi kardeşlerimizin çocuklarını ve ailelerini mutluluktan ağlattı.

2- Okullarda yüzbinlerce öğrenciye süt dağıtarak onları ziyaret ederek “Okuyunuz hiç korkmayın ben okuyan çocukların yanındayım her türlü desteği sonuna kadar ben vereceğim” diyerek çocukların velilerini ağlattı.

3- Pandemi dönemi toplumsal dayanışmayı kimsenin hayal bile edemeyeceği düzeye çıkararak evde bakım hizmeti ile yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarını gidererek başarılması güç bir başarıya imza attı. Mersinliler ’in kendilerini güvende hissetmelerini sağlayarak onları ağlatı.

4- Mersin’de işsizlik Türkiye ortalamasının çok üstündedir. Kadınların ve gençlerin işsizliği Vahap Seçer’i derinden düşündürüyordu. Başkaları “Belediyenin görevi istihdam yaratmak değildir” dese de o “Belediyelerin görevi istihdam yaratmak olmayabilir ama Vahap Seçer’in görevi istihdam yaratmaktır” dedi  ve binlerce insana iş verdi. Kadınlara ve gençlere öncelik vererek Mersin’i  gül bahçesine çevirdi. Otobüslerini bayan sürücülere emanet etti. Tertemiz mis gibi bir şehir yaparak kadınların evlerine kendi kazandığı  ekmek götürmelerini sağladı. İşe giren gençlerin yuvalarını kurmalarına vesile oldu. Bu süreçte yüzlerce genç  evlendi yuvasını kurdu. İşşiz anneleri genç kızları istihdam etti.  Mersin’i bir zerafet ve nezaket şehri yaptı,  gelecek kaygısı taşıyan bu kıymetli insanlar ve  onları sevenleri mutluluktan ağlattı.

5- Bir taraftan atanamayan öğretmen bir taraftan dershaneye gidemeyen öğrenciler vardı onların çığlığını duydu açtığı üniversiteye hazırlık kursları ile atanamayan binlerce öğretmene iş verdi. Dershaneye gidemeyen on binlerce öğrenciye ücretsiz dershane açtı. Öğretmenleri öğrencileri ağlattı.

6- Organik tarım yapılmasına destek verdi, tarım kooperatifi kurdu, ata tohumundan buğday üretti . Lavanta üretimine ve tarıma destek vererek üreticimizi mutluluktan ağlatı.

7- Mersin’de turizm sanat spor kültürün başkenti olacak dedi. Cihan ünal gibi ünlü sanatçılardan oluşan jüri heyetti ile sınavlar yaptı. Sanatçı kardeşlerimiz bu günü de gördüm ya artık ölsem de gam yemem dedi ve sanatçıları ağlattı.

8- Her şeye muhalif olan işi sadece eleştirmek olanlar da eleştirecek bir şey bulamayınca Vahap Seçer’in bu başarısı karşısında onlar da ağladı.

Mersin halkı Vahap Seçer’i duygulanarak gözleri dolarak izliyor. Bu yeter mi hayır yetmez Mersin bir dünya kenti, bir tarım devi, turizm devi,  kültür, sanat, spor, barış ve kardeşlik kenti olacak. Anlaşılan o ki Vahap Seçer önümüzdeki günlerde tüm Mersin’i ağlatacak.

Çok Okunan Haber

ADAMA İŞ DEĞİL, İŞE ADAM ALDIK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediyeden binlerce işçi çıkartıldığı yönündeki söylemlerin tamamen yalan ve …

Bir yorum

  1. Süleyman Güvener

    Gerçekten de yazınızı okuyunca hüngür hüngür ağladım. Dünyanın, ülkemin, kentimin durumuna gerçekten ağladım. Basının durumuna ise daha çok ağladım. Ağlamakla da kalmadım basının (bir kısım basın elbette, toptan değerlendirmiyorum) acıklı ve dramatik haline ayrıca da üzüldüm. Sanırım aynı Dünyada, ülkede, kentte yaşamıyoruz. Sanırım aynı insanlar bize başka görünüyor sizlere başka görünüyor. Bize olumsuz, yeteneksiz, bilgisiz, başarısız yüzlerini gösterirken, sizlere ise bunun tam tersini gösteriyorlar belli ki. Biz aradan geçen sürede sadece ”Türkiye’nin en uzun wi-fi hattı” çalışmasını görürken sizler sanırım bizim göremediğimiz çok başarılı çalışmaları ve yatırımları görüyorsunuz. Bizler ”su gelir güldür güldür” yazılı arazözler ve mizah düzeyi adına üzülürken sizler sanırım bu nasıl şahane mizah düzeyi diye kahkahalar atıyorsunuz. Oysa bu sloganları bulana hele ki bir de para ödeniyorsa resmen bu bir kamu zararı konusu olmalıdır diyerek mizaha katkı yapmış olayım. Logo değil simge diyerek kendince kelime oyunu yapılmasını sanırım sizler ”vay be nasıl aldattı ve dersini verdi” diye düşünüyorsunuz. Daha çok şey söylenebilir ama sonu gelecek gibi değil. En iyisi sizler ağlamaya devam edin…Kent adına da bizler ağlıyoruz….Neye mi? Talihsizliğine…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir