Anasayfa / Siyaset Haberleri / BBP lideri Topçu Yüzde 10 almazsa istifa edecek

BBP lideri Topçu Yüzde 10 almazsa istifa edecek

Paramız pulumuz yok ama kuvvetli argümanlarımız var” diyen BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Benim bir hedefim var. O hedefe ulaşmadığım anda namuslu bir şekilde beceremedik biz bu işi der, ayrılırım. Ben milletten yüzde 10 meclis yetkisi alamazsam bu benim başarısızlığım olur, bırakırım.


Nuriye Akman’ın röportajı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu, bu seçimde yüzde 10 barajını geçebileceklerini düşünüyor. Her evden bir oy almayı umut ediyor, ayrıca partisine kızan MHP’lileri Ak Parti yerine BBP’ye oy vermeye çağırıyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun her yoksul aileye 600 lira verilmesi projesini, vaktiyle başbakanlıkta çalışırken kendisinin projelendirdiğini açıklayan Topçu, Ak Parti’den de başta KAP (Kalkınan Anadolu Projesi) olmak üzere, her aileye bir avukat, her askere asgari ücret ödemesi gibi projelerini hayata geçirmesini istiyor.

-Seçim çalışmalarınız nasıl gidiyor?

-Biz 13 Eylül itibariyle yarın seçim olacakmış gibi hazırlanmaya başladık. Paramız pulumuz yok ama kuvvetli argümanlarımız var. Bir kere herkes tarafından sevilen bir partiyiz. Bir tutkal vazifesi gibi görüyor millet bizi.

-Ne kadar oy beklentiniz?

-Büyük Birlik Partisi benim sahada gördüğüme göre, benimle resim çekilenler verse yüzde 10’un üzerine geçeceğiz.

-Ama Muhsin başkanın ölümüne rağmen yerel seçimlerde öyle olmadı.

-Başkanın ölümüne rağmen biz oy kaybettik. Sivas’ta yükseldi ama diğer yerlerde ya bunların başı da öldü. Ne olacak, bu parti kapanır artık dediler

-Şimdi ne değişti ki barajı aşmaktan söz ediyorsunuz? Anketler de desteklemiyor sizi.

-Bazı seçim anketleri üç diyor, beş diyor. Onlar da çok doğru değil. Çünkü onlarda adam beni sormuyor. Ben memleketin dört bir tarafını dolaşıyorum, Ardahan’dan Edirne’ye kadar.

Benim gördüğüm yüzde 10’u geçeriz.

-2009’da da “İlk genel seçimlerde iktidara geleceğiz” diyordunuz. İnsan bir partinin genel başkanı olduğu zaman, inanmasa da böyle yüksek hedefler koymak zorunda mı kalıyor?

-İnanmadığımız şeyi söylemek bizim siyasi usulümüz değil.2009’da biz her yerde belediye başkanı adayı koymadık. Birinci hedefimiz il genel meclisi oldu. Kazanabileceğimiz yerlerde belediye başkan adayı koyduk. Ve sağ seçmene müthiş bir rahatlık verdik. Kazanma ihtimalimizin olmadığı yerde oyları bölmeyeceğiz dedik. Rahmetli genel başkan ölmeseydi il genel meclisinde beş buçuk, altı gibi bir oy neticesinde bu seçimlerde baraj problemi olmayan bir parti haline gelmemiz kuvvetle muhtemel olacaktı. Çünkü tek milletvekilimiz olmasına rağmen, vermiş olduğumuz kanun teklifleri ses getirdi. Rahmetli genel başkanımızın çabalarıyla üniversite öğrenci affı çıktı Mecliste. Özel güvenlik görevlileri, Bağ-kur maaşlarıyla ilgili adaletsizliğinin giderilmesi keza öyle. Bunun yanında da dış seyahatler. Kosova’da bugün bizim milletvekillerimiz, bakanlarımız varsa Muhsin Yazıcıoğlu’nun orada bir hafta yaptığı saha çalışmasıyla oldu.

-Büyük Birlik Partisi’ne her evin ikinci partisi diyorsunuz.

-Doğru. Tayyip Bey’in de, Kemal Bey’in de evinin ikinci partisiyim diyorum. Ak Partili ve CHP’li arkadaşlar sizin muhakkak mecliste olmanız lazım diyorlar.

-İyi de ana partiye değil de, ikinci partiye oy verme gibi bir seçmen modeli yok.

-Zaten aşmaya çalıştığım nokta orası. Gönlünü sandığa niye yansıtmıyorsun?

Neticede bölücü terörden şikayet ediyor muyuz, ediyoruz. Ahlaki terör ciddi bir problem haline geldi mi, geldi. Ekonomik terörün geldiği nokta ortada. Bunlarda Büyük Birlik Partisi’nin ne vebali var?

İnsanlarla konuştuğumuzda bizi sevdiklerini söylüyorlar, diğer partilerden şikayet ediyorlar. Siz bu vatana lazımsınız diyorlar. Ben de diyorum ki peki o zaman bir tane oy ver bize. Madem sevdiğini söylüyorsun. Sevginin bedeli yok mu?

-Kuru sevgi karın doyurmuyor yani.

-Ben bu seçimlerde sevginin bedelini istiyorum. Bizi

Çok Okunan Haber

YORGUN DEMOKRAT BAŞKANLAR!

Derşah Nar ve Ahmet Yıldırım yazdı    Memleket sevdalısı olmak, iş yapmak, dürüst olmak, dayanışma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir