Baykal’dan Erdoğan’a Ulan Yakıştırması

Baykal’dan Erdoğan’a Ulan Yakıştırması

Baykal: Ulan senin haram yediğin paraları kesecek..
Baykal, Erdoğan’ın aile sigortası eleştirilerine “Ulan senin haram yediğin paraları kesecek, millete verecek” dedi.

Baykal: Ulan senin haram yediğin paraları kesecek..

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Aile Sigortası’nın kaynağı soran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.
BAŞBAKAN’A ‘ULAN’ DEDİ

Deniz Feneri davasını hatırlatan Baykal, “Bu dümeni döndüren insanların eline devlet bırakılır mı? Bu dümeni döndüren insanlar, kim bilir hangi başka dümenleri döndürüyor değil midir? Sonra da geliyorlar bizim Genel Başkana ‘Kaynağı nereden bulacaksın?’ Ulan senin haram yediğin paraları kesecek, onların tümünü milletin ihtiyacına ayıracak” dedi.

Baykal Antalya’da hemşehrileri ile buluştu…

Seçim çalışmalarına memleketinde devam eden Deniz Baykal, CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve aday adaylarıyla partisinin Elmalı ilçe başkanlığını ziyaret etti. Elmalı’da partililere konuşan Deniz Baykal, Türkiye’de artık bir şeylerin değişebileceğinin seçmene anlatılması gerektiğini söyledi. Partisinin buna yönelik çok somut öneri ve çözümleri ortaya koyduğunu dile getiren Baykal, şöyle konuştu:

“Vatandaşın ‘Yeter kardeşim ya. Bu böyle geldi böyle mi gidecek? Bir de bir şey de değişiversin. Zam zam zam, bir de iniversin kardeşim. Mümkün mü, olur mu?’ Evet olur. ‘Sağlanabilir mi?’ Evet, sağlanabilir. Hepsinin hesabı kitabı yapılmıştır. Bir iktidar değişimin bir şeyleri değiştireceğini artık ortaya koyak lazım. Eski hamam eski tas. İki defa seçilmiş gelmiş. Şimdi bir kez daha vereceğiz. Al Türkiye’yi götür. Ondan sonra ister başkanlık sistemine geç. İster kişisel bir düzen tut.”

“ADALETİ YÖNLENDİRİYORSUN”

‘Türkiye’de adaletin içine güve girdi’ sözünü yineleyen ve adaletin çığırından çıktığını öne süren Deniz Baykal, son yapılan anayasa değişikliğiyle iktidarın istediği ‘adamı’ Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) yerleştirdiğini savundu. Baykal, “HSYK ne? Adaletin beyni, adaletin kurmay masası. Hakimleri o tayin ediyor. Hakimleri işe onlar alıyor, terfi ettiriyor, cezalandırıyor. Hakimleri yöneteni kim yönetiyor? Başbakan” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ben adaletin işine karışmayayım, adalet benim işime karışmasın” dediğini belirten Baykal, adaletin her yanlışa, kanunsuzluğa ve hukuksuzluğa karışacağını, işinin zaten bu olduğunu söyledi. Buna karşın Başbakan Erdoğan’ın adaletin işine anayasa değişikliğiye karıştığını kaydeden Eski CHP Genel Başkanı Baykal, “Sen ne zamandan beri adaletin işine karışmıyorsun? Bu yaptığın anayasa değişikliği neydi, adaletin işine karışmak değil miydi o? Karıştın kardeşim, karıştın. Adaleti sen doğrudan istediğin gibi yönlendirir, etkiler hale geldin” diyerek konuşmasına devam etti.

DENİZ FENERİ’Nİ HATIRLATTI

Deniz Feneri davasında iktidarın himaye ettiği insanların ve yakınlarının işin içinde olduğu için hala iddianame hazırlanmadığını ileri sürenDeniz Baykal, “Oldu mu arkadaş, oldu mu?” diye sordu. Baykal, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu (Deniz Feneri) senin bildiğin, bu ortaya çıkan. Almanya el koyduğu için kanıtlanmış olan. Daha kim bilir senin bilmediğin, benim bilmediğim ortaya çıkmamış ne dümenler dönüyor? Bu dümeni döndüren insanların eline devlet bırakılır mı? Bu dümeni döndüren insanlar, kim bilir hangi başka dümenleri döndürüyor değil midir? Sonra da geliyorlar bizim Genel Başkana ‘Kaynağı nereden bulacaksın?’ Ulan senin haram yediğin paraları kesecek, onların tümünü milletin ihtiyacına ayıracak.”

”BİR DE CHP’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM