Anasayfa / Siyaset Haberleri / Bay Kemal Noel Baba Gibi

Bay Kemal Noel Baba Gibi

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında hazırlandığı iddia edilen bilgi notuyla ilgili soru üzerine, “Daha çok telefon, mektuplar çıkacak. Bunları daha çok konuşacağız” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vaatlerini de eleştiren Arınç, “Bay Kemal, Noel Baba gibi çantasına bütün hediyeleri doldurmuş. Keles’e gelince bir tanesini veriyor. Nilüfer’e gidince başka bir şey çıkartıyor çantasından” diye konuştu.

Seçim bölgesi olan Bursa’da propaganda çalışmalarını sürdüren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Keles İlçesi’ni ziyaret etti. Arınç’ın makam amacının yolu Güneybayı Köyü girişinde köylüler tarafından kesildi. Kendisine gösterilen, köyün girişine asılan ’Türkiye’de bir tek susuz ve yolsuz köy kalmadı’ diyorsunuz. Ama Güneybayır senelerdir içme suyuna hasret bilmiyor musunuz’ yazılı pankartı gören Arınç, köylülere “Yazıyı gördüm. Hedefi tam 12 den vurdunuz” yanıtını verdi.

Daha sonra Keles ilçe merkezine geçen Bülent Arınç, burada Merkez Camii’nde cuma namazını kıldı. Ardından belediye meydanında toplanan vatandaşlara hitap eden Bülent Arınç, Keles’in yol ve içme suyu problemlerini çözeceğini belirterek şunları söyledi:

“Hiç merak etmeyin biz yol şampiyonuyuz. Yolsuzlukları başkaları yapıyor. Buradaki sorunları çözeceğiz bundan emin olun. Su olmayan köy kalmayacak. Suyun olmadığı yere, ’medeniyet geldi’ diyemeyiz. Su azizdir. En kısa sürede bu sorunu çözeceğiz. ’Bunu nasıl yapacaksın?’ diye sorduğumuzda, ’Benim adım Kemal’diyen biri var. Ama ben, ’Benim adım Bülent’ demiyorum. Benim güçlü bir hükümetim var. Bu bay Kemal’in ’benim adım Kemal’ demesine benzemez.”

Tam 8.5 yıldır iktidarda olduklarını hatırlatan Arınç, “Bizi bir defa getirdiniz ama, bir daha gitmiyoruz. Ne top tüfek kar ediyor, ne hilekarlık. Tekrar 10 gün sonra iktidara gelecek gücü hissediyoruz” diye konuştu.

’HER ŞEYİN HESABI KİTABI OLMASI LAZIM’

Ak parti hükümeti olarak millete boş vaatlerde bulunmadıklarını anlatan Arınç, şöyle devam etti:
“Boş vaatlerde bulunmak başkalarının işi . Hayatlarında bir tek dikili ağacı olmayanlar, koalisyonda bulundukları dönemlerde, ekmeği gazı, motorini her şeyi karneye bağlayan insanlar, geçmişe ait bir tek olumlu örnek gösteremezler. Ama maşallah Bay Kemal Noel Baba gibi çantasına bütün hediyeleri doldurmuş. Keles’e gelince bir tanesini veriyor. Buradan Nilüfer’e gittiğinde başka bir şey çıkartıyor çantasından. ’Mazot 1.5 lira olacak. KDV, ÖTV’yi kaldırdım’ diyor. ’Emekli maaşlarını 400 TL arttıracağım’ diyor. Tabi sırtında yumurta küfesi yok. Bunları kim istemez ve konuşmaz. Ama her şeyin bir hesabının kitabının olması lazım.”

GENELKURMAY BİLGİ NOTU

Dönemin Genelkurmay İstihbarat Şube Müdürü Albay Turgut Ak tarafından hazırlandığı iddia edilen bilgi notuna göre, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ’un, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’ya ’Anayasa Mahkemesi ile konuştuk. AKP’yi kapacaklar. Erdoğan, Gül ya da Arınç seçilirse TSK müdahale edecek. Size yeni oluşum sözü veriyoruz ’ dediği yönündeki iddialarla ilgili soruya Arınç, “Daha çok telefon, mektuplar çıkacak. Bunları daha çok konuşacağız” yanıtını verdi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün gece Regaip Kandili dolayısıyla, Bursa’da Ulucamii’ndeki mevlide katıldı. Arınç, mevlidin ardından Merkez Osmangazi Belediyesi Karabaş-i Veli Dergahı Kültür Merkezi’nde, düzenlenen sema gösterisini izledi.

{2}

Çok Okunan Haber

AKP HAKARET ETTİ: “TERBİYESİZ HERİF”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından videolu bir mesaj paylaştı. Anne ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir