Batum Eskişehir’den Aday

Batum Eskişehir’den Aday

CHP’li Batum, Eskişehir’den milletvekili adayı oluyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, 12 Haziran’daki genel seçimlerde Eskişehir’de 1. sıradan milletvekili adayı olmak istediğini söyledi. Batum, çalışmaların sürdüğünü ve konun önümüzdeki günlerde parti meclisinde netleşmesiyle kamuoyuna açıklanacağını kaydetti. Öte yandan, CHP Eskişehir’de birinci sıra adayın dışındaki diğer aday adaylarının ön seçim yapmadan belirleyecek. Birinci sıra dışındaki aday adaylarını bir süre önce CHP’ye geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in belirleyeceği ifade edildi.

CHP’ye geçmeden önce Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile sıkça görüşen ve kentte çok kez ulusalcıların organize ettiği konferanslara katılan Batum, şimdi de Eskişehir’den milletvekili adayı olmaya hazırlanıyor. Eskişehir’de yerel yayın yapan İkieylül Gazetesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Batum’un 12 Haziran’daki genel seçimlerde Eskişehir’de 1. sıradan milletvekili adayı olacağını yazdı.

İkieylül Gazetesi’ne konuşan Batum, Eskişehir’de şimdi ye kadar pek çok etkinliğe katıldığını ve bu bağlamda kent halkıyla yakından tanıştığını vurguladı. Eskişehir’e hayran olduğunu anlatan Batum, “Eskişehir’den milletvekili adayı olmak istiyorum.” dedi.

Yılmaz Büyükerşen’den sonra Eskişehir’in ikinci hocasının Batum’un olabileceğinin vurgulandığı haberde, Batum’un şu sözlerine yer verildi: “Daha süreç devam ediyor. CHP olarak önümüzdeki günlerde milletvekili aday adaylarının başvurularını alacağız. Benimde Eskişehir’den adaylığım gündemde. Eskişehir’den milletvekili adayı olmak istiyorum. Eskişehir örgütleri ile görüşeceğim. Eskişehir güzel bir kent. Adayların belirlenme sürecinde kararımı vereceğim ve kamuoyuna açıklayacağım.” diye konuştu.

Öte yandan, CHP MYK 12 Haziran seçimleri öncesinde illerde aday belirleme yöntemlerini netleştirdi. Ancak, alınan karara göre Eskişehir´de önseçim yapılmayacak. Milletvekili adayları merkez yoklaması ile belirlenecek. Altı kişilik aday listesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen´in önerdiği isimlere de yer verileceği öğrenildi. Eskişehir’de önseçim yapılmayacak olması CHP Eskişehir il örgütünde büyük hayal kırıklığına yol açtı.Milletvekili adaylığı düşünen çok sayıda kişi önseçim yapılmadığı için aday olmaktan vazgeçti. Çok sayıda üyenin önseçim yapılması için kendi aralarında imza topladıkları ve bunu parti genel merkezine gönderdiği öğrenildi.

(CİHAN)

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM